Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Berlin
  • Kod pocztowy: 13435
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opiekę sprawujemy nad parą małżeńską

Podopieczny ma 81 lat, nadwagę, waży 92 kg, jest dosyć niski – ma 165 cm wzrostu. Cierpi na chorobę neurologiczną, która utrudnia mu poruszanie się na dłuższych dystansach. Istnieje ryzyko, że się przewróci lub potknie. W domu są poręcze i uchwyty, które ułatwiają chodzenie. Podczas wstawania czy siadania należy mu podać rękę, podtrzymać. Ma też problem z nietrzymaniem moczu, nosi pieluszki. Po skorzystaniu z toalety należy zadbać o higienę intymną podopiecznego. Chętnie się myje, nie potrafi jednak sam się wykąpać czy wziąć prysznic. Noce przesypia spokojnie. Odnośnie diety i nawyków żywieniowych – pan ma podwyższony poziom cukru we krwi, trzeba pilnować, aby nie jadł słodyczy, miodu, dżemu, ciasta i kruchych ciasteczek. Nie lubi ryby. Uwielbia ziemniaki, makaron i ryż. Nie powinien więcej przytyć, waga 90 kg powinna być górną granicą. Jest sprawny intelektualnie. Jego hobby to szkice i rysunki, chętnie przebywa w ogródku na świeżym powietrzu. To bardzo miły, serdeczny i spokojny człowiek.

Żona podopiecznego, to drobna i bardzo szczupła osoba, waży zaledwie 44 kg i ma 140 cm wzrostu. Cierpi na chorobę Parkinsona (trochę trzęsą jej się ręce). W wyniku schorzenia doszło do zaniku mięśni. Ma bardzo delikatną skórę, trzeba bardzo uważać, aby nie doszło do jej uszkodzenia. Pani nosi pieluszki, korzysta z toalety ale tylko i wyłącznie z pomocą opiekunki. Trzeba jej pomagać usiąść i wstać. Ma problemy z poruszaniem się, większość czasu spędza siedząc lub leżąc. Jest narażona na odleżyny. Trzeba zadbać, aby 2-3 razy dziennie krótko pospacerować z podopieczną, aby poprawić krążenie. W domu jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, balkonik i wózek inwalidzki. Opiekunka przejmuje wszelkie czynności związane z myciem, ubieraniem i rozbieraniem, starsza Pani nie jest w stanie nic samodzielnie zrobić. Trzeba ją karmić, jedzenie musi być rozdrobnione lub zmiksowane. Ma dobry apetyt, w przeciwieństwie do męża powinna przytyć. Noce przesypia spokojnie. Jest osobą spokojną, czasami zaborczą ze względu na męża. Lubi pomarudzić. Chętnie słucha muzyki w radio.

Warunki mieszkaniowe na miejscu

Opiekunka mieszka wspólnie z podopiecznymi w ich domku jednorodzinnym z dużym ogrodem. Ma do swojej dyspozycji pokój na pierwszym piętrze z widokiem na ogród. Łazienkę i toaletę ma również do swojego użytku. Jest Internet oraz możliwość korzystania z telefonu.

Czas wolny

Raz w tygodniu 8 godzin oraz codziennie 2 godziny przerwy popołudniowej. Córka mieszka niedaleko więc, podczas nieobecności opiekunki zajmuje się rodzicami.

Zakupy

Sklepy są w pobliżu, można pójść na piechotę lub pojechać rowerem. Córka kupuje  środki czystości i kosmetyki.

Dodatkowe wsparcie

Kilka razy w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta oraz dodatkowe służby, które dbają o stan fizyczny podopiecznych.

Oczekiwania wobec opiekunki

Wymagamy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego, podopieczni są osobami rozmownymi lubią sobie porozmawiać na różne tematy lub wspólnie przejrzeć prasę. Opiekunka powinna mieć doświadczenie w opiece nad chorymi na Parkinsona. To zlecenie dla osoby niepalącej papierosy. Opiekunka powinna być osobą zdecydowaną i silną fizycznie.

Dojazd

Na miejsce najlepiej dojechać dużym autokarem, a z dworca do domu taksówką. Rodzina pokrywa koszty dojazdu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3591.

Powrót do ofert pracy