Szczegóły ogłoszenia

  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Tübingen
  • Kod pocztowy: 72074
  • Długość zlecenia: 4 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Podopieczna to 91- letnia kobieta. Choruje na demencję w średnio zaawansowanym stadium. Nie ma tendencji do uciekania, częściowo zorientowana w czasie i przestrzeni, potrafi prowadzić krótkie dialogi, rozmowy. Na początku bywa nieufna i zdystansowana w stosunku do nowych osób, z czasem się jednak oswaja , nabiera zaufania, jest miła. Niechętnie się myje ale to typowe dla demencji. W porannej i wieczornej toalecie wymaga wsparcia i klarownych podpowiedzi. Zarówno w nocy jak i w ciągu dnia nie nosi pieluszek, korzysta z toalety. Seniorka cierpi również na artrozę i ma problemy z kolanami. Wstawanie i siadanie sprawia jej trudność dlatego opiekunka powinna podać rękę – nie trzeba dźwigać. Poza tym porusza się samodzielnie lub z pomocą rolatorka.

Noce przesypia spokojnie. Nie wymaga pomocy przy spożywaniu posiłków, należy tylko dopilnować ilość przyjmowanych płynów.

Do południa przychodzą służby medyczne. Zakładają rękaw uciskowy na prawą rękę oraz przygotowują lekarstwa.

Jest towarzyska lubi czytać i śpiewać.

Warunki bytowe dla opiekuna

Przygotowany został pokój, tuż obok którego znajduje się toaleta i umywalka. Łazienka gdzie jest prysznic jest wspólna. Internet jest bezprzewodowy.

Nie ma problemu z czasem wolnym. Podopieczna spokojnie może zostać sama w domu. Trzy razy w tygodniu przyjeżdża córka, która przy okazji ogarnia większe zakupy. W razie potrzeby opiekunka może pójść do sklepu sama, na  piechotę lub rowerem. Centrum handlowe oddalone jest o 3 min. od domu.

To dom dla osób niepalących papierosy ani wewnątrz ani na zewnątrz domu. Opiekunka/opiekun nie może być osobą palącą – to warunek konieczny.

 

Od opiekunki/opiekuna oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad chorym z demencją.

praca opieka Niemcy

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 008 434 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6628.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork