Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1280 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Solingen
  • Kod pocztowy: 42657
  • Długość zlecenia: 6 - 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

 Nasz podopieczny

Opiekujemy się panem w wieku 87 lat, który po śmierci żony potrzebuje codziennego wsparcia. Główne obszary, w których wymaga pomocy to pomoc przy wieczornej i porannej higienie osobistej, przy ubieraniu, prowadzeniu domu. Porusza się samodzielnie, jest chwiejny i korzysta często z balkonika. Od czasu do czasu poprosi o pomoc przy wstawaniu – podanie ręki, nie ma żadnego dźwigania. Pan ma założony cewnik i ma zakładanie pieluszki (utrata kontroli nad czynnościami fizjologicznymi). Kąpiel (1x w tygodniu) leży w kompetencjach niemieckich służb medycznych. Służby medyczne zajmują się także kontrolą cewnika, zmianą woreczka na mocz z dziennego na nocny, zakładają skarpety uciskowe. Podopieczny potrzebuje spokoju, równego rytmu dnia, ciszy. Jest osobą z problemami z pamięcią krótkotrwałą, nie ma wszystkich objawów demencji ale pojawiają się już jej silne cechy. Np. zmiana czy odstępstwa od jego rytuałów wprawiają go w nerwowość, potrafi podnieść głos.

Podopieczny widzi jak na swój wiek wyjątkowo dobrze, nosi aparat słuchowy, komunikacja werbalna nie jest zakłócona. Noce przesypia spokojnie.

Zamiłowanie do porządku

Starszy pan kurczowo trzyma się ideałów świata z czasów, gdy żyła jego małżonka. W domu jest bardzo czyściutko, wszystko musi być starannie ułożone, trzeba przestrzegać ściśle zasad zmiany obuwia. W salonie jest piękny, tradycyjny dywan z frędzlami, muszą one zostać wyczesane. Przy prasowaniu koszul trzeba zachować odpowiednią kolejność (zgodną z zasadami) i pozostawić wyprasowane przed schowaniem do szafy na co najmniej 30 minut. Jego oczekiwania nie są jakieś wydumane, to normalne choć trochę staromodne zasady prowadzenia domu. Za to jest naprawdę czyściutko.

Informacje organizacyjne

Starszy pan ma dzieci, ale nie jest systematycznie odwiedzany. Większość bieżących spraw z naszą opiekunką reguluje pełnomocnik prawny podopiecznego. Jest to rzeczowa, kontaktowa pani, z którą załatwia się takie sprawy jak np. dostarczenie cięższych zakupów. Bieżące sprawunki opiekunka załatwia sama według własnego uznania. Sklepy blisko domu – Lidl, Penny, drogerie i sklepy przemysłowe w odległości ok. 5 minut spacerowym krokiem.

W pobliżu jest również kościół katolicki, w którym prowadzone są msze w języku polskim.

Czas wolny dobrze uregulowany – i codzienna przerwa obiadowa jak i dłuższy czas na regenerację.

Doskonała komunikacja ze wszystkimi miejscowościami w Zagłębiu Ruhry – Essen, Düsseldorf itp.

Mieszkanie w bloku z balkonem, dla opiekunki osobny pokój, WC dla gości do wyłącznej dyspozycji. Internet przewodowy, rower do dyspozycji na zakupy i czas wolny.

Kogo szukamy

Prawdziwej, tradycyjnej gospodyni domowej z zamiłowaniem do porządków, którą cieszy, kiedy w domu wygląda zawsze tak, jakby za 5 minut mieli wejść goście. Wystarczy znajomość języka niemieckiego na poziomie mocne podstawy + jeszcze troszkę. Zachęcamy do aplikowania!

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji – najlepiej zna to miejsce pracy nasza koleżanka Jola z biura w Legnicy – zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego ul. Pocztowa 7, 59-220 Legnica Tel. +48 76 871 96 01

Można również skorzystać z poniższego formularza kontaktowego – odezwiemy się na pewno! Premia wakacyjna!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 012 659 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5855.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork