Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Reutlingen
  • Kod pocztowy: 72766
  • Długość zlecenia: 6
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy?

Nasz podopieczna ma blisko 90 lat, jest bardzo drobnej budowy ciała, obecnie ma niedowagę.  W tym roku została wdową, bardzo ją to przybiło. Porusza się samodzielnie przy pomocy balkonika lub laski. Wymaga asekuracji ze względu na  zawroty głowy. Słabo widzi, trzeba mówić do niej głośno. Jest sprawna intelektualnie, nie ma zaburzeń pamięci, można z nią ciekawie porozmawiać.  Kontroluje potrzeby fizjologiczne, pieluszkę zakłada się na wszelki wypadek.

Czynności pielęgnacyjne

Podopieczna wymaga pomocy opiekunki przy porannej i wieczornej higienie ciała, trzeba również raz w tygodniu pomóc starszej pani wziąć kąpiel pod prysznicem. Myje się chętnie i starannie. Wymaga pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu, ma problemy ze schylaniem się. Pani jest wiekowa, trzeba jej dać czas na zrobienie tego co może robić samodzielnie, zapytać o jej opinię w sprawie np. doboru odzieży.

Odżywanie

Starsza pani ma niedowagę – przy wzroście ok. 160 cm waży tylko niecałe 40 kg. Jest stopniowa poprawa. Przygotowuje się dziennie 5-6 małych porcji posiłku, trzeba gotować świeże obiady (żadnego jedzenia z torebki czy gotowych mrożonek!). Do popołudniowej kawy podaje się raczej owoce i warzywa niż słodycze. Podopieczna chętnie je.

Ramowy plan dnia

Pomiędzy 7-8.30 pobudka i poranna toaleta. Następnie – wspólne śniadanie. Po śniadaniu opiekunka zajmuje się domem, sprząta, robi pranie, planuje zakupy itp. Ze względu na niedowagę podopiecznej, podajemy seniorce kilka (5-6) porcji posiłków/przekąsek w ciągu dnia. Na tym zleceniu ważne są zdolności kulinarne. Każdego dnia gotujemy świeże, pełnowartościowe posiłki. O 12:00 podajemy obiad. Później czas na przerwę. Po odpoczynku podajemy koleją przekąskę w postaci owoców lub warzyw. Gdy pogoda dopisuje można seniorkę namówić na spacery.  O 18:30 kolacja. Podopieczna nie kładzie się spać o stałej porze. Noce są z reguły spokojne.

Informacje organizacyjne

Nieduży dom jednorodzinny, dla opiekunki samodzielne mieszkanie w przyziemiu z toaletą. Dostęp do Internetu przez WiFi. W domu nie pali się papierosów, nie ma zwierząt domowych.

Prowadzenie domu, przyrządzanie posiłków, robienie zakupów leży w wyłącznych kompetencjach opiekunki. Uzgadnia się oczywiście z podopieczną na co ma ochotę do jedzenia. „Haushaltsgeld” otrzymujemy od córki, wystarczające kwoty.  Sklepy spożywcze, markety i galeria handlowa w odległości ok. 5 minut normalnym krokiem (m.in. Aldi, Rewe, Lidl).

Zarówno podopieczna i jej rodzina są miłymi, kulturalnymi ludźmi, współpraca przebiega bardzo dobrze.

Kogo zapraszamy do aplikowania?

Przede wszystkim osoby, które mają zamiłowania kulinarne. Przy stanie zdrowia podopiecznej właściwe odżywianie jest bardzo ważne. Nie są wymagane duże umiejętności pielęgnacyjne, podopieczna wymaga niewielkiego wsparcia w tym zakresie. Dobra oferta dla początkujących opiekunek jak i dla osób, które planują pracę w opiece tylko na wakacje.  Oczekujemy znajomości języka niemieckiego w zakresie trochę większym niż ugruntowane podstawy. Prawo jazdy nie jest wymagane.

Podana stawka nie zawiera premii letniej – sprawdź jak uzyskać dodatkowe 150 euro!

Chcesz o coś dopytać, zanim złożysz aplikację? Skontaktuj się z naszymi Oddziałami – najlepiej tę ofertę zna Pani Kamila z Oddziału w Lesznie – ul. Dworcowa 6, 64-100 Leszno, Tel. +48 65 511 45 50

Można także skorzystać z poniższego formularza zgłoszeniowego:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 535 909 300 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6370.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork