Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Kerpen-Horrem
  • Kod pocztowy: 50169
  • Długość zlecenia: 6-12
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opieka nad samotną podopieczną.

Nasza podopieczna jest osobą samotną, bez bliższej rodziny. Jest w dobrej kondycji umysłowej, dopiero niedawno ukończyła 80 lat. Choruje na polineuropatię tzw. uszkodzenie nerwów. Głównym objawem tej dolegliwości jest niedowład mięśni. W przypadku naszej podopiecznej niedowład dotyczy stóp, ma problem z ich podnoszeniem co utrudnia jej samodzielne stanie, chodzenie i ogólne funkcjonowanie.

Pani nie wymaga dźwigania – sama przemieszcza się pomiędzy wózkiem inwalidzkim a krzesełkiem toaletowym, krzesłem itp.  Jest intensywnie rehabilitowana, przy fizjoterapeucie jest w stanie samodzielnie zrobić kilka kroków z balkonikiem. Ze strony opiekunki wymaga pomocy szczególnie wieczorem przy myciu oraz przebieraniu się. Większa kąpiel lub prysznic, mycie włosów odbywa się na krześle toaletowym raz w tygodniu.

Sypialnia podopiecznej znajduje się na piętrze, jest zainstalowana winda przyschodowa.  W ciągu dnia nasza podopieczna korzysta z toalety,  na noc na wszelki wypadek zakłada się się pieluszkę.

Program dnia jest niezmienny. Podopieczna jak to samotna osoba ma swoje przyzwyczajenia.  O 7.00 pobudka, śniadanie, obiad , kawa bez słodkich dodatków, kolacja i o 22.00 starsza Pani kładzie się spać.

Informacje dodatkowe dla opiekunki.

Cztery razy w tygodniu przychodzi terapeuta. Raz w tygodniu zaprowadza się podopieczną na elektrycznym wózku inwalidzkim do fryzjera i na cmentarz a przy okazji dłuższy spacer. Codziennie przychodzą służby medyczne w celu założenia rajstop uciskowych oraz ortopedycznego obuwia. Co dwa tygodnie przychodzi pani do pomocy w sprzątaniu. Bieżące porządki – co drugi dzień się odkurza, 1x w tygodniu mycie podłóg. Podopieczna jako osoba samotna ma swoje przyzwyczajenia i chce je utrzymać.

Charakter podopiecznej

Nasza podopieczna jest w pełni sprawna intelektualnie. Oczekuje pomocy w utrzymaniu dotychczasowych przyzwyczajeń, jest niechętnie nastawiona do zmian i nowatorskich pomysłów.  Przeszkodą w samodzielnym funkcjonowaniu są u niej problemy z motoryką. Potrafi nadal samodzielnie decydować co chce jeść, jak prowadzić dom, jak spędzać czas, co kupić w sklepie. Pani lubi smaczne jedzenie, nie przepada tylko za słodyczami. Nie toleruje osób palących papierosy. Aktywnie zarządza swoimi finansami, ma dużą wiedzę o ekonomii. Walczy ze skutkami polineuropatii, typ bojownika, nie poddaje się chorobie. W kontaktach z opiekunką jest oschła, nie jest typem osoby, którą trzeba trzymać za rękę i która szafuje dobrym słowem. Ale sprawiedliwa pani.

Warunki dla opiekunki

Zmienniczka ma do dyspozycji pokój z toaletą oraz łazienką do własnej dyspozycji.  Internet jest bezprzewodowy.  W domu nie pali się papierosów.  Sklepy są w pieszym zasięgu. Posiłki gotuje się wspólnie lub jednego dnia gotuje podopieczna, następnego opiekunka. Zakupy – wspólnie z podopieczną, nie ma z tym problemu. Sklepy są w pieszym zasięgu (podopieczna jedzie na elektrycznym wózku inwalidzkim). Dobrze uregulowany czas wolny – codziennie 3 godziny zupełnego wyłączenia się z obowiązków.

Kogo szukamy?

Oferta skierowana jest do opiekunek, które są już zmęczone pracą z chorymi z demencją i chciałyby poprawić znajomość języka niemieckiego. Od podopiecznej można dużo się nauczyć. Ogólnie nie ma dużo pracy, zlecenie nie jest trudne, można poświęcić dużo czasu na np. naukę języka. Nie jest potrzebne prawo jazdy, nie można palić papierosów. Nie są wymagane duże umiejętności opiekuńcze. Ważna jest umiejętność współpracy i spokojne uosobienie. Samotna podopieczna wymaga zrozumienia dla jej przyzwyczajeń.

Dodatkowe informacje o tej ofercie można uzyskać w każdym z naszych Oddziałów, najlepiej jednak zna tą ofertę Pani Jola z Legnicy: ul. Pocztowa 7, 59-220 Legnica, Tel. +48 76 871 96 01 . Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego! Sprawdź co zrobić, żeby uzyskać premię letnią!

Zapraszamy także do skorzystania z formularza:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 012 659 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6075.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork