Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Köln
  • Kod pocztowy: 50996
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej,

81-latek mieszka razem ze swoją żoną w dużym mieszkaniu z tarasem. Po dość długim pobycie w szpitalu jest bardzo osłabiony. Jest po operacji pęcherza moczowego i zapaleniu płuc. Ma problemy z poruszaniem się dlatego korzysta z wózka inwalidzkiego. Nie potrafi samodzielnie stać, trzeba podać ramię, dźwignąć, podtrzymać. Opiekunka przejmuje kompletnie ubieranie, rozbieranie i mycie. Pan nie trzyma  moczu – nosi cały czas pieluszki. Za większą potrzebą, pod warunkiem, że opiekunka na czas przypomni, starszy Pan korzysta z toalety. Noce raczej spokojne, od 23.00 do 6.00 śpi spokojnie, o 6.00 zmiana pieluszek i Pan dalej sobie leży. O 7.00 śniadanie. Żona podopiecznego wstaje o 9.00 ale sama sobie przygotowuje kawę. Dalszy ciąg dnia jest ściśle poukładany. Podopieczny z żoną siedzą lub spacerują z pomocą balkonika na tarasie. Opiekunka ogarnia dom, przygotowuje sama lub z żoną podopiecznego obiad. Później przerwa, po niej kawa lub herbata. o 19.00 kolacja. Podopieczny w większości spędza czas z żoną, nie jest im zbytnio potrzebne towarzystwo opiekunki gdy nic nie ma do zrobienia. Żona jest samodzielna, aktywna i nie wymaga żadnej opieki.

Warunki bytowe

Pokój jest standardowy z dostępem do Internetu. Łazienka wspólna, toaleta do własnego użytku.

W wolnym czasie od 14.00 do 16.00 warto wybrać się do miasta i zwiedzić słynną katerdrę – Kölner Dom, Wallraf-Richartz-Museum, Museum Schnütgen, Muzeum Ludwig, Agfa-Photo-Historama, Kolońskie Muzeum Miasta, Muzeum Czekolady, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Karnawału, Muzeum Käthe Kollwitz, Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Sztuki Wschodnioazjatyckiej, Muzeum Perfum w Domu Farina, Narodowe Muzeum Sportu i Olimpiady oraz Skarbiec Katedralny.

Trzeba pamiętać, że słynna woda kolońska właśnie z tamtąd pochodzi :). Dla uczczenia pamięci twórcy wody kolońskiej na wieży ratusza miejskiego umieszczono jego figurę. Najmilszym prezentem z podroży do Kolonii będzie z pewnością butelka perfum Eau de Cologne Farina, produkowanych według oryginalnej receptury przez ósme już pokolenie rodu Farina

Dość ciekawostek o Kolonii 🙂 teraz wymagania wobec opiekunki

Oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami z ograniczoną mobilnością.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6596.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork