Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Reutlingen
  • Kod pocztowy: 72762
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasza podopieczna

Starsza pani (90 lat) jest samodzielna fizycznie. Nie ma problemów z poruszaniem się. Sama ubiera się i rozbiera (opiekunka asekuruje i trochę pomaga), do łazienki chodzi samodzielnie, nie potrzebuje pomocy przy zachowaniu higieny po załatwieniu potrzeb fizjologicznych,  (opiekunka kontroluje i dogląda). Szerszej pomocy przy myciu wymaga tylko przy cotygodniowej kąpieli pod prysznicem. Noce przesypia spokojnie a jeżeli nawet się obudzi, sama idzie do łazienki. Nie budzi opiekunki – nie pamięta, że nie jest sama w domu.

Otępienie starcze (demencja)

Choroba wywołuje u podopiecznej dużą ruchliwość i potrzebę wykonywania jakichkolwiek czynności. Niewielkie skłonności do  tzw. Weglauftendenz (próby „ucieczek” z domu w bliżej nieokreślonym celu). Systematyczne zabieranie podopiecznej na spacery niweluje ten problem. Nie rozpoznaje otoczenia, bliskich osób, opiekunki. Potrafi zdziwić się na widok opiekunki w kuchni czy w pokoju i domagać się wyjaśnień, co ta „obca” osoba u niej robi. Szuka po domu dzieci, nieżyjących rodziców. Trzeba okrężnie wyjaśniać, że np. rodzice są w pracy, że przyjdą za chwilę. Tak jak to jest w przypadku zespołów otępiennych, otwarte tłumaczenie, że np. rodzice już dawno nie żyją, dzieci dorosły i mają już swoje dzieci, może wywołać nerwowe pobudzenie podopiecznej i agresję. Nie zdarzyło się do tej pory, żeby chora uderzyła czy podrapała opiekunkę. Podopieczna potrzebuje dużo zajęć – robienie na drutach, porządki w szafie, spacery, gry planszowe. W przeciwnym razie zaczyna dzwonić do czynnych zawodowo dzieci – po minucie zapomina, że już rozmawiała z synem i znowu chce dzwonić.

Informacje organizacyjne

Prowadzeniem domu, gotowaniem, zakupami zajmuje się opiekunka. Starsza pani nie wtrąca się do tzw. „garów”. Jest odpowiednia ilość środków finansowych, można planować zakupy spokojnie, bez konieczności oglądania każdego eurocenta. Sklepy (np. Penny, Aldi) w pieszym zasięgu – ok. 10-15 minut spacerowym krokiem. Można wszędzie podjechać też komunikacją miejską.

Należy oczywiście prowadzić ewidencję wydatków i rozliczać się z rodziną. Dzieci podopiecznej są mocno zaangażowane w prace zawodową ale jeżeli jest taka konieczność – wspierają opiekunkę.

Starsza pani 2x w tygodniu przebywa w domu dziennej opieki na zajęciach terapeutycznych dla osób z objawami demencji starczej. Jest to prawdziwe wytchnienie dla opiekunki – od 8 do 16.45 da się wypocząć i nabrać nowej energii do pracy.

Podopieczna ma mieszkanie w domu wielorodzinnym, dla opiekunki przeznaczony jest ładnie urządzony pokoik z telewizorem. Dostęp do Internetu przez WiFI (W-Lan).

Dodatkowe informacje

W tej miejscowości i najbliższej okolicy pracuje dużo opiekunek z naszej firmy, jest możliwość nawiązania koleżeńskich kontaktów i wspólnego spędzania czasu wolnego.

Dla kogo jest ta oferta pracy?

Dla osoby doświadczonej w postępowaniu z chorymi z postępującym procesem otępiennym (demencja). Mile widziane kandydatury osób, które zajmowały się taką opieką w kręgu własnej rodziny. Cierpliwość, umiejętność wyszukiwania zajęć dla osoby starszej, sztuka unikania kontaktu w chwilach poddenerwowania podopiecznej to atuty przy kandydowaniu na tą ofertę. Znajomość języka niemieckiego w stopniu trochę lepszym niż podstawowy ułatwi pracę. Oferta bez dźwigania i pieluszek. Premia letnia (nie jest ujęta w podanej stawce)!

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas! Najwięcej bieżących informacji o tym miejscu pracy ma Pani Ewa z Oddziału we Wschowie: ul. Kuśnierska 4, 67-400 Wschowa, tel. +48 65 520 47 18

Zainteresowana? Aplikuj za pomocą poniższego formularza:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 65 520 47 18 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7334.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork