Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Murnau
  • Kod pocztowy: 82418
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Od dwóch lat świadczymy usługi opiekuńcze nad panią, która obecnie ma 96 lat. Podopieczna od 20 roku życia ma sparaliżowaną nogę oraz brzuch. Od 30 lat mieszka sama. Z powodu ograniczeń ruchowych ma spora nadwagę, waży 105 kg i ma 165 cm wzrostu. Większość czasu spędza w łóżku lub na elektrycznym wózku inwalidzkim. Pomimo jej stanu nie ma konieczności dźwigania czy podnoszenia jej. Ma swoje własne siły i sama przemieszcza się z łóżka na wózek za pomocą specjalnej deski ślizgowej, która pozwala na sprawny i bezpieczny ślizg podczas zmiany miejsca. Tak samo radzi sobie dobrze z przejściem z wózka na toaletę. Opiekunka musi przypilnować, aby podopieczna się nie wywróciła, należy ją przytrzymać. Cała higiena osobista, mycie, odbywa się w specjalistycznym rehabilitacyjnym łóżku. Pani nosi profilaktycznie pieluszki, ale ma kontrolę nad swoimi potrzebami fizjologicznymi. Noce przesypia spokojnie. Jest sprawna intelektualnie.

Całe mieszkanie dostosowane jest do osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, nie ma żadnych progów, przeszkód czy ograniczeń. W domu jest też specjalny przycisk, dzięki któremu można wezwać pomoc lekarską.

Większość posiłków musi być zmiksowana, rozdrobniona. Starsza pani nie lubi ryb i oleju. Posiłki powinny być podawane w miarę regularnie. Wspólnie z opiekunką robią plany kulinarne na cały tydzień.

To miła osoba, ale czasami rozdrażniona, lubi gry towarzyskie, oglądać telewizję, czytać, rozwiązywać krzyżówki.

Warunki bytowe opiekunki oraz organizacja pracy na miejscu

Opiekunka ma do swojej dyspozycji duży pokój z szerokim łóżkiem, toaletę i łazienkę do własnego użytku. Dostęp do Internetu, telewizor, możliwość wykonywania tanich połączeń do Polski. Z czasem wolnym bywa tak, że po południu od 13.00 do 16.00 opiekunka ma przerwę, ale nie powinna oddalać się od domu. Po kolacji od godziny 18.00 do około 21.45 tez powinna być w zasięgu starszej pani. Raz w tygodniu rodzina gwarantuje bezpłatny przejazd pociągiem np. do miasta, aby oderwać się od codzienności i odpocząć.

Do sklepów trzeba dojechać albo pociągiem (odchodzi co godzinę) lub raz w tygodniu na większe zakupy należy pojechać/wrócić taksówką. Do najbliższego supermarketu jest ok. 6 km.

Papierosy można palić na zewnątrz domu. Warto zabrać ze sobą laptop. Na miejscu nie ma zasięgu dla telefonii komórkowej dlatego laptop, dzięki któremu możliwe jest podłączenie do Internetu jest raczej niezbędny dla opiekunki.

Na miejsce najlepiej dojechać małym busikiem pod sam dom, niestety rodzina mieszka bardzo daleko i nie ma kto odebrać opiekunki z dworca.

Wymagamy

Dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Opiekunka powinna być miłośniczką natury lubiąca spokojny wręcz wiejski tryb życia. Powinna być cierpliwa i wyrozumiała.

Premia świąteczna

Jeżeli zdecydujesz się na pracę z CareWork w Wielki Piątek, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny, za każdy z tych dni otrzymasz specjalny dodatek wielkanocny.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 2887.

Powrót do ofert pracy