Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1100 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Hergensweiler
  • Kod pocztowy: 88138
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Osoba, którą się opiekujemy

Podopieczna choruje na demencję tzw. otępienie starcze. Ma duże problemy z pamięcią, jest jednak zorientowana w czasie i przestrzeni. Nie jest agresywna i nie ma tendencji do uciekania. Niemniej jednak należy ciągle przy niej być, nie powinna zostawać sama bez opieki. Podczas ubierania się należy dawać jej proste wskazówki tak, aby mogła to zrobić w miarę samodzielnie. Chętnie się myje, ale tak samo jak przy ubieraniu należy jej trochę w tym pomóc. Raz w tygodniu przychodzi dodatkowa opiekunka, która kąpie podopieczną. Problemy z poruszaniem się to kolejna dolegliwość. Osteoporoza spowodowała, że Pani ma problemy z biodrami, a jej chód stał się niepewny. W domku porusza się za pomocą rolatorka. Wymaga też niewielkiej pomocy przy wstawaniu czy siadaniu, należy podać jej rękę. Nie do końca kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne dlatego nosi profilaktycznie pieluszki i wkładki higieniczne. Należy jej regularnie przypominać o skorzystaniu z toalety.

Noce jak do tej pory były spokojnie, podopieczna przesypiała je bez zakłóceń. Od niedawna do podopiecznej przychodzi raz w tygodniu fizjoterapeuta.

Jak to zwykle bywa u chorych na demencję, należy pamiętać o częstym podawaniu napojów do picia, aby nie nastąpiło odwodnienie organizmu. Starsza Pani ma ogólne problemy ze słuchem i wzrokiem, trzeba do nie mówić głośno i wyraźnie.

To miła i sympatyczna Pani, chętnie chodzi do kościoła oraz pomaga w kuchni.

Warunki bytowe opiekunki oraz wymagania

Opiekunka mieszka wspólnie z podopieczną i jej synem w domku jednorodzinnym z ogródkiem owocowo -warzywnym. Syn ma swoje odrębne mieszkanie w domu i opiekunka nie musi w nim sprzątać oraz gotować dla niego. Opiekunka ma do swojej dyspozycji własny pokój z dostępem do Internetu. Łazienka oraz toaleta są do wspólnego użytku. Sklepy są blisko, więc można na zakupy wybrać się na piechotę lub rowerem.

Czas wolny jest do wykorzystania w momencie, kiedy w domu z podopieczną jest syn, czyli codziennie po 18.00 oraz w sobotnie popołudnia i niedziele. Najlepiej na bieżąco omawiać to z synem starszej Pani. Papierosy można palić na zewnątrz domu.

Na miejsce najlepiej pojechać dużym autokarem do Lindau, skąd z dworca odbierze opiekunkę syn.

Od opiekunki osób starszych wymagamy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz praktycznego doświadczenia w opiece nad chorymi z demencją.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5422.

Powrót do ofert pracy