Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Paderborn
  • Kod pocztowy: 33098
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis podopiecznej

Spokojna, małomówna, bardzo powolna i zobojętniała, taka jest nasza podopieczna, która opiekujemy się od wielu lat. Przeszła wylew ale już nie ma po nim śladu. Miała złamaną miednicę i kość krzyżową. Porusza się bardzo wolno, niepewnie i ostrożnie. Z niewielką pomocą opiekunki stara się sama umyć, przebrać i skorzystać z toalety. Profilaktycznie nosi wkładki higieniczne. Aby ułatwić starszej Pani funkcjonowanie a przede wszystkim bezpieczne poruszanie się po mieszkaniu, rodzina zadbała o  windę przyschodową, łóżko dla chorych, specjalne uchwyty w łazience, nadstawkę nad toaletę, regulowany fotel, rolator, laskę do chodzenia. Nie ma dźwigania , wystarczy podać rękę przy wstawaniu lub siadaniu. W mieszkaniu jest też zainstalowany dzwonek i przycisk wzywający pomoc medyczną.

Jest sprawna intelektualnie, nie ma kłopotów z pamięcią,  niestety ma bardzo słaby słuch, nosi aparat słuchowy.

W razie bólu trzeba wmasować Voltaren albo inny żel przeciwbólowy.
Podopieczna ma łagodną postać skóry- trzeba chodzić do lekarza do kontroli co 3 miesiące.
Podczas dnia  coś poczyta, obejrzy telewizor- zazwyczaj skacze po kanałach, albo założy sobie słuchawki i chce mieć tzw. święty spokój.

W każdy piątek od 9.00 do 16.00 spędza czas w ośrodku Caritas.

Noce są spokojne, podopieczna idzie sama spać ok. 23.00 budzi się ok. 6.00 ale wygląda za okno po czym koło 8.00 rano opiekunka pomaga w toalecie , szykuje śniadanie i podopieczna znowu ucina sobie drzemkę.

Warunki bytowe opiekunki oraz organizacja pracy na miejscu

Opiekunka osób starszych zajmuje odrębne, sąsiednie mieszkanie. Ma bardzo komfortowe warunki. Internet jest bezprzewodowy. Sklepy są w pobliżu. Opiekunka prowadzi dom, organizuje zakupy, gotuje posiłki włączając podopieczną w jakieś drobne czynności.  Czas  wolny codziennie 2,5 godziny oraz w piątki gdy podopieczna przebywa w ośrodku Caritas.

Można palić papierosy na zewnątrz domu.

Wymagania

Od opiekunki oczekujemy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz łagodnego usposobienia. warunek konieczny – 2 miesiące.

Premia wakacyjna

https://www.carework.pl/aktualnosci/kadry-i-place/nawet-150-euro-netto-za-prace-w-wakacje-sprawdz/

 

Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 2537.

Powrót do ofert pracy