Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Leinfelden-Echterdingen
  • Kod pocztowy: 70771
  • Długość zlecenia: 6-8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kogo szukamy?

Opiekunki mającej doświadczenie w kontaktach z podopiecznym z objawami demencji, która potrafi zbudować podopiecznej strukturę dnia i dopilnuje systematycznego przyjmowania posiłków i płynów. Nie ma dźwigania, nie ma pieluszek, spokojny sen w nocy. Bardzo dobre warunki bytowe w miejscu pracy. Oczekujemy poszerzonych podstaw znajomości języka niemieckiego, mocno komunikatywnej znajomości.

Jak przebiega demencja u podopiecznej?

Seniorka (85 lat, niska, szczupła osoba, zadbana) ma bardzo dobrą orientację przestrzenną ale zaburzoną czasową. Zdarzyło jej się wyjść z domu o 1 w nocy i pojechać do lekarza (trafiła bezbłędnie na miejsce). W takich sytuacjach należy powiadomić policję, jest to zrozumiałe, że opiekunka nie może całą dobę czuwać a z kolei zabieranie kluczy starszej pani jest na tym etapie choroby niepotrzebnie stresującym ograniczeniem wolności osobistej.

Zdaje sobie sprawę z choroby, stara się zachować jak największą samodzielność. Obecność opiekunki przyjmuje bardzo dobrze, nie ma nieprzyjaznych czy agresywnych odruchów.

Jest płaczliwa, pobudzona, mało śpi (nie budzi opiekunki), trwa dobieranie leków, które pomogą się jej wewnętrznie wyciszyć i przesypiać noce.

Bardzo ważne jest wspólne spożywanie posiłków – podopieczna sama nic weźmie sobie nic do jedzenia czy picia. Jeżeli opiekunka przygotuje posiłek czy picie i dla starszej pani i dla siebie, usiądzie z nią to dopiero wtedy podopieczna je.

Podopieczna ubiera i rozbiera się samodzielnie, potrafi sama zrobić poranną i wieczorną toaletę ale trzeba jej przypomnieć, przestała na to zwracać uwagę tak samo jak na posiłki. Bez przypomnienia w porę korzysta z ubikacji. Jest całkowicie sprawna fizycznie, miała niedawno operację oka ale widzi relatywnie dobrze, dobry słuch, mowa na razie bez zakłóceń.

Organizacja pracy opiekunki

Ze względu na dezorientację podopiecznej, opiekunka zajmuje się większością spraw związanych z planowaniem – dopilnowanie terminów u lekarza (ustalenia robi syn, mieszka w innym mieście, na miejscu nie ma członków rodziny podopiecznej), planowanie i załatwienie zakupów (rower do dyspozycji). Miasteczko należy do aglomeracji Stuttgartu. Małe sklepy spożywcze są w pieszym zasięgu – 4-5 min pieszo. Większe markety w pobliskim Fidlerstadt, Echterdingen, Stuttgart (dojazd komunikacją miejską ok. 30 min, odległość ok 40 km).

Czas wolny dobrze zorganizowany.

Podopieczna mieszka w domku szeregowym, w bardzo zadbanej części miasta. W domu jest czysto, schludnie, ładnie. Dla opiekunki osobny pokój ok.20 m kw.,  w domu są dwie łazienki i dwie ubikacje. Swobodny dostęp do Internetu przez Wi-Fi (W-Lan), można korzystać z telefony stacjonarnego z tanimi połączeniami do Polski.

Premia letnia! Podane wynagrodzenie nie zawiera premii letniej – można ją zdobyć dodatkowo, sprawdź regulamin!

W obowiązki wprowadzi obecna na miejscu opiekunka z naszej firmy.

W przypadku konieczności udzielenia dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Panią Ewą w Oddziale we Wschowie (ul. Kuśnierska 4
67-400 Wschowa, tel. +48 65 520 47 18 ) lub we wszystkich innych oddziałach.

Zdecydowanych prosimy o aplikowanie przez formularz:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 65 520 47 18 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7313.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork