Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Donzdorf
  • Kod pocztowy: 73072
  • Długość zlecenia: od 4 do 12 tygodni - do ustalenia
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Oferta bez pracy nocnej

Nasza podopieczna to 86-latka,  zadbana, lubi dobrze się ubrać, samodzielna fizycznie, w relatywnie dobrej kondycji umysłowej. Ma problemy z poruszaniem się, związane z zaawansowaną artrozą kolan, jednak wstaje, siada i chodzi bez pomocy opiekunki, korzysta z balkonika.  Mieszka sama, potrzebuje pomocy w codziennych sytuacjach życiowych, głównie w prowadzeniu domu. Pani myje się samodzielnie, w zakresie pielęgnacji ciała opiekunka smaruje tylko nogi kremem. Wymagana jest również pomoc w ubieraniu się. Potrzeby fizjologiczne pod kontrolą, korzysta z ubikacji a w nocy z krzesełka toaletowego.

Przebieg dnia 

Podopieczna wstaje ok. 7.30. Po umyciu się je śniadanie, potem lubi poczytać gazetę, opiekunka zajmuje się sprawami domowymi. Zakupy robi samodzielnie opiekunka, według listy ustalonej z podopieczną.

Obiad je się tak jak w większości niemieckich domów o godzinie 12 – wspólne gotowanie.

Po obiedzie jest przerwa, potem kawa. Podopieczna ogląda telewizję, nieraz w towarzystwie opiekunki, nieraz sama. Wcześniej lubiła, żeby zaproponować jej jakąś grę planszową lub wymyślić zajęcie, porozmawiać.

Ostatnio jest bardziej zamknięta w sobie. Niestety, w zamian zaczęła kierować krytyczne uwagi w kierunku opiekunki. Robi to w ten sposób, że opiekunka uważa, że są to klasyczne zachowania wynikające z objawów demencji. Wczesne i sporadyczne objawy ale coś się zaczyna dziać. Są jeszcze dni, kiedy jest rozmowna i kontaktowa i miła ale bywa też wybredna przy jedzeniu i niezadowolona ze wszystkiego.

Kolacja około 18 – opiekunka nie musi spędzać czasu przy starszej pani, około 22 trzeba pomóc się jej położyć spać. Potwierdzamy, że jest to oferta pracy bez pracy nocnej. Jeżeli nawet pani się obudzi, to sama korzysta z krzesełka toaletowego.

Informacje organizacyjne

Dla osoby, która przejmie opiekę nad seniorką przygotowany jest osoby pokój. Jest wspólna łazienka, osobna toaleta. Domek jednorodzinny z małym ogródkiem. Przychodzi ogrodnik. Papierosy można palić na zewnątrz. Sklepy są w pieszym zasięgu, jest wózeczek zakupowy (piekarnia ok. 500 metrów, Netto ok. 900 metrów)

Kogo szukamy?

Osoby, która w już komunikuje się w języku niemieckim w zakresie rozmów dnia codziennego w domu. Nie jest wymagane duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Istotne są kompetencje miękkie –  umiejętność współpracy, szacunek dla osób starszych, wyrozumiałość i cierpliwość dla przywar starości. Dobre miejsce dla osób początkujących w pracy w opiece i dla tych doświadczonych opiekunek, które chcą spokojnie przesypiać noce. Chętnie udzielimy więcej informacji telefonicznie – Pani Małgosia tel. 880 222 772 (pn.-pt. 9-15). Zdecydowanych na aplikowanie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wynagrodzenie podane w zleceniu można powiększyć o naszą premię letnią – sprawdź regulamin


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 880 222 772 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6947.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork