Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Wennigsen
  • Kod pocztowy: 30974
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej oraz opieki nad nią

Podopieczną jest 89 letnia pani po wylewie. Jest pacjentką obłożnie chorą, większą część czasu spędza w łóżku lub w wózku inwalidzkim. W wyniku wylewu doznała paraliżu prawej strony, cierpi również na afazję (zaburzenia mowy). Porozumiewa się za pomocą mimiki i gestów. Pomimo tej przeszkody bardzo lubi gdy się do niej mówi, czyta czasopisma, ogląda zdjęcia lub przy łądnej pogodzie spędza czas w ogródku. Jednym z ulubionych jej zajęć jest malowanie lub majsterkowanie z pomocą opiekunki. Kiedyś bardzo chętnie pracowała w ogrodzie, gotowała, piekła, prowadziła otwarty dom. Rodzina były i są dla niej niezwykle ważne. Jest matką pięciorga dzieci, ma siedmioro wnuków i troje prawnuków. Wszyscy bardzo chętnie  ja odwiedzają. Wracając do jej stanu zdrowia – nie jest najlepszy. Pani ma założony cewnik, odżywianie odbywa się za pomocą sondy, ma cukrzycę, choruje na serce i nosi pieluszki. Cała opieka nad nią jest bardzo dobrze zorganizowana i jest duże wsparcie zarówno ze strony córki jak i Czerwonego Krzyża, który przychodzi codziennie rano i wczorem. Podają lekarstwa, insulinę, opatrują niewielką ranę na łydce, wykonuja wszelkie czynności medyczne. Do zadań opiekunki pozostaje mycie podopiecznej, przebieranie, karmienie, podawanie płynów, kremowanie, obracanie w łóżku. Dom jest w pełni wyposażony i przygotowany do stanu podopiecznej. Sa windy,podnośniki, wózek inwalidzki. Córka podopiecznej przeszkoli opiekunkę w kwestii obsługi urządzeń  oraz wprowadzi opiekunkę we wszelkie obowiązki. Do podopiecznej przychodzą również regularnie ergoterapeuci, wykonuja proste ćwiczenia. W nocy gdy zachodzi potrzeba , córka opiekuje się podopieczną i nie wzywa opiekunki.

Córka podopiecznej robi zakupy, pierze i prasuje pranie swoje i podopiecznej, czyści sondę, pielęgnuje w domu kwiatki, dba o segregację i wywóz nieczystości.

Warunki bytowe opiekunki

Dla opiekunki został przygotowany dobrze wyposażony pokój. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Jest bezprzewodowy Internet.

Czas wolny i organizacja pracy na miejscu

Co dziennie po obiedzie 2 godziny. Jeżeli opiekunka wychodzi na chwilę powinna uprzedzić podopieczną, że wychodzi. Starsza Pani jest przestraszona gdy nie wie co  się koło niej dzieje. Najlepiej wszystkie szczegóły związane z czasem wolnym i wyjściem opiekunki poza dom omówić na miejscu z córką podopiecznej. To bardzo konkretna i rzeczowa oraz wymagająca  osoba. Jednocześnie bardzo pomocna, życzliwa i miła.  Co dziennie o 6 rano wyjeżdża do pracy ale opiekunka może w każdej chwili do niej zadzwonić i porozmawiać.

Z informacji córki wiemy, że czasami zabierają opiekunkę na wycieczki i organizują przeróżne atrakcje.

Wymagania

Od opiekunki oczekujemy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobą obłożnie chorą. To zlecenie dla osób niepalących papierosy.

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 532 564 208 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3882.

Powrót do ofert pracy