Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Neckarwestheim
  • Kod pocztowy: 74382
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy?

Potrzebna jest opiekunka osób starszych dla  91-letniej pani, która choruje na niewydolność serca. Występują u niej chroniczne bóle związane z artrozą, ma wstawione endoprotezy stawu kolanowego i bioder.   Starsza pani waży 60 kg i ma 155 cm wzrostu. Pani wymaga asysty przy wstawaniu – wystarczy podać rękę.

W domu znajdują się niezbędne sprzęty, które ułatwiają pracę na miejscu – krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych, łóżko rehabilitacyjne, chodzik, krzesełko toaletowe, wózek inwalidzki z silniczkiem i podnośnik wannowy.

Opiekunka osoby starszej dba o higienę osobistą podopiecznej, pomaga jej podczas ubierania i przebierania się. Dba o systematyczną wymianę pieluszko-majtek (utrata kontroli nad czynnościami fizjologicznymi). Wspiera starszą panią w codziennych czynnościach.

Do ulubionych zajęć seniorki należy oglądanie telewizji, czytanie gazet i książek.  Jest sympatyczną i towarzyską osobą. Typowa urocza staruszka, trochę się zapomina, bywa zagubiona ale jest jeszcze bardzo kontaktowa.

Posiłki

Starsza pani je sama, jedzenie musi być pokrojone na małe porcje. nie ma żadnej specjalnej diety, je mięso ale nie codziennie (dla opiekunki wyżywienie jest dobre), nie lubi warzyw korzeniowych. Normalna, domowa kuchnia, gotuje opiekunka. Zakupy robi syn, respektuje listę opiekunki.

Noce

Podopieczna od czasu do czasu budzi się 1 x i prosi o pomoc w skorzystaniu z krzesełka toaletowego. Przeprasza za kłopot.

Warunki mieszkaniowe oraz organizacja pracy na zleceniu

Opiekunka osoby starszej mieszka wraz z podopieczną w jej domu jednorodzinnym z małym ogródkiem kwiatowym i trawnikiem. Do swojej dyspozycji ma umeblowany pokój z dostępem do Internetu (WiFi).  Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku.

Centralne położenie w miasteczku – do marketów ok. 10 min pieszo, do kościoła katolickiego ok. 5 min.

Czas wolny do omówienia z rodziną na miejscu. Starsza pani może zostawać sama, nie wymaga stałej obecności opiekunki w domu. Wymagamy codziennej przerwy obiadowej i raz w tygodniu dłuższe wyjście (może być podzielone na dwa krótsze). Niestety, na tego klienta trzeba wywierać lekką presję aby nie zapominał o prawach opiekunki. Zamiast czasu wolnego oferuje prezenty, co nie jest dobrym wyjściem dla higieny psychicznej pracy w opiece.

Dodatkowa osoba w domu

W domu podopiecznej mieszka również jej syn, aktywny zawodowo w branży medycznej, bardzo dużo czasu spędza poza domem. Nie oczekuje żadnej pomocy ze strony opiekunki w zakresie prowadzenia dla niego gospodarstwa domowego ale panie opiekunki chętnie zostawiają mu od czasu do czasu obiad.

Córka starszej pani mieszka również w pobliżu, zagląda do mamy. Jej oczekiwania chwilami odbiegają od realiów pracy w opiece ale przychodzi nie częściej niż dwa razy w tygodniu, chwilę posiedzi z mamą a potem pracuje w ogrodzie. Wizyty są na tyle rzadkie i krótkie, że można sobie z tym poradzić.

Kocie towarzystwo

Podopieczna posiada dwa koty. Mile widziana taka opiekunka osoby starszej, która lubi zwierzęta i chętnie przejmie opiekę nad pupilami seniorki. Koty przebywają w domu i na zewnątrz. Wymagają nakarmienia i zadbania o kuwetę. Nie są to koty, które mają prawo wchodzić wszędzie i zawsze i próbują podjadać z talerza opiekunki.

Wymagania wobec opiekunki

Od opiekunki oczekujemy mocno kontaktowej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Poszukujemy sympatycznej i raczej spokojnej osoby, która lubi i ludzi i koty. Bardzo „domowe” miejsce pracy. Gwarantujemy kontakt ze zmienniczką przed podjęciem decyzji o przyjęciu oferty i całodniowe wprowadzenie w obowiązki.

Do wynagrodzenia z oferty można uzyskać premię za pracę w wakacje – sprawdź regulamin

Dodatkowe informacje można uzyskać najlepiej w naszym Oddziale w Lesznie, u Pani Ani – osobiście lub telefonicznie:  ul. Dworcowa 6
64-100 Leszno Tel. +48 65 511 45 50 

lub aplikować przez formularz zgłoszeniowy:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 008 434 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5971.

Powrót do ofert pracy