Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Aschaffenburg
  • Kod pocztowy: 63739
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Opiekujemy się 91-letnią Panią. Seniorka choruje na cukrzycę i jest osobą leżącą (osłabienie starcze, zanik mięśni, skutki osteoporozy). Rzadko udaje się ją namówić na opuszczenie łóżka i transfer na wózek. Podopieczna ma 174 cm wzrostu i waży 79 kg.  Ze względu na to, iż praktycznie 90% czasu spędza w łóżku, Pani ma problemy z odleżynami. Opatrywaniem ran zajmują się służby medyczne. Do zadań opiekunki należy poranna i wieczorna toaleta, prysznic oraz ubieranie i rozbieranie podopiecznej. W domu znajdują się odpowiednie sprzęty i wyposażenie ułatwiające pracę – łóżko rehabilitacyjne, poręcze w łazience, nakładka na toaletę, wózek inwalidzki, krzesełko toaletowe oraz podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych. Seniorka nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych, nosi pieluchomajtki. Nie ma problemów ze słuchem i komunikacją, ma jednak słaby wzrok. Przygotowane posiłki, pokrojone na mniejsze kawałki spożywa samodzielnie. Należy jednak zadbać o to, aby przyjmowała odpowiednią ilość płynów.

Podopieczna jest w pełni sprawna psychicznie, dlatego lubi samodzielnie podejmować decyzje i wyrażać swoją opinię na dany temat.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy

Opiekunka mieszka wraz z podopieczną w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego. Ma do swojej dyspozycji pokój z balkonem i dostępem do Internetu. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Codzienna przerwa do ustalenia , najczęściej rano. Córka seniorki chętnie przejmuje na kilka godzin opiekę nad matką, gdyż mieszka w tym samym domu (osobne mieszkanie). Sklepy są w pobliżu. Na mniejsze zakupy można wybrać się pieszo. Większe, cotygodniowe zakupy organizuje córka, która zabiera opiekunkę do sklepów samochodem, aby nie musiała dźwigać ciężkich siatek w drodze powrotnej.

Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz domu.

Wymagania wobec opiekunki

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Mile widziana energiczna i rezolutna osoba.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5785.

Powrót do ofert pracy