Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1120 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Esslingen
  • Kod pocztowy: 73733
  • Długość zlecenia: 6 tygodni
  • Dostęp do Internetu: nie
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy ?

Od ponad miesiąca naszym podopiecznym jest 79 letni Pan , chory na demencję. Mieszka sam w budynku wielomieszkaniowym tzw. bloku. Ze względu na chorobę nie potrafi sam zająć się ani sobą ani gospodarstwem domowym. Jest osłabiony i zdezorientowany. Ma problemy z pamięcią krótkotrwałą, do końca nie wiadomo na ile dobrze słyszy. Wyraźnie mówi i dobrze widzi.  Jak to bywa w demencji, podopieczny niechętnie się myje, należy go umiejętnie przekonać i zachęcić. Oczywiście potrzebuje pomocy zarówno przy kąpieli , prysznicu jak i porannym myciu, czyszeniu zębów, goleniu. Dwa razy w tygodniu  przychodzą służby medyczne i kąpią podopiecznego a codziennie rano i wieczorem podają lekarstwa. Należy również przypilnować starszego pana podczas ubierania się. Porusza się niepewnie, podczas wstawania nleży mu podać rękę. W mieszkaniu jest balkonik i wózek inwalidzki. Noce przesypia spokojnie a jeżeli się przebudzi to nie wymaga obecności opiekunki. Z toalety korzysta samodzielnie, profilaktycznie nosi wkładki higieniczne. Przygotowane przez opiekunkę posiłki spożywa samodzielnie. To spokojny i sympatyczny Pan.

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka zamieszkuje wspólnie z podopiecznym. Ma do własnej dyspozycji 20 m.kw.pokój. łazienka oraz toaleta są wspólnego użytku.Niestety nie ma Internetu i nie ma możliwości zainstalowania go. Warto się przygotować i najlepiej zakupić  prosty w instalacji tzw. Stick. (miesięczny koszt ok. 15 EUR).  Czas wolny częściowo uregulowany.

Sklepy znajdują się w pobliżu, można póśjć na piechotę. Opiekunka przygotowuje wszystkie posiłki, śniadania, obiady, podwieczorki oraz kolacje. Prowadzi całe gospodarstwo domowe. Sprząta, pierze i prasuje pranie. Papierosy można palić na zewnatrz. Syn podopiecznego mieszka w odległości 5 km.

Na miejsce można dojechać dużym autokarem np. do Sttutgartu. Opiekunka obecnie przebywająca na zleceniu jest bardzo zadowolna.

Od opiekunki oczekujemy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad chorym z demencją.

 

 

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5362.

Powrót do ofert pracy