Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Grafing
  • Kod pocztowy: 85567
  • Długość zlecenia: 3 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Podopieczni to małżeństwo w wieku 94 (Pan) i 93 (Pani) lata. Oboje mają liczne schorzenia związane z podeszłym wiekiem. Pan jest w dobrej kondycji psychicznej, ale jest osobą leżącą, trzeba pomagać przy wstawaniu i siadaniu (70 kg), zmianie pieluszek. Pani choruje na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) oraz demencję, jest zagubiona, trzeba nią pokierować, dawać wskazówki i wspierać w codziennych czynnościach. Porusza się samodzielnie, korzysta z laski spacerowej. Do zadań opiekuna należy obsługiwanie specjalnego urządzenia wspomagającego oddychanie i odkrztuszanie – przyuczają niemieckie służby medyczne. Pflegedienst przychodzi 2 razy dziennie do czynności medycznych. Starszemu panu trzeba nieraz zmienić w nocy pieluszkę. To miejsce pracy nie należy do najłatwiejszych, ale jest duża pomoc ze strony rodziny.  Raz w tygodniu przychodzi też osoba do pomocy w utrzymywaniu czystości i sprzątania domu.

Starsi państwo przykładają dużo uwagi do regularnych pór posiłków, lubią dobrze zjeść. Nie stosują żadnej specjalnej diety. Posiłki potrafią spożywać samodzielnie. Podopiecznemu wystarczy pokroić przyrządzone potrawy na mniejsze kawałki.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy na miejscu

Opiekun mieszka wraz z podopiecznymi w ich domu jednorodzinnym. Do swojej dyspozycji ma umeblowany pokój z prysznicem. Można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Na miejscu jest również rower.

Czas wolny – codzienna przerwa popołudniowa oraz raz w tygodniu dłuższa przerwa 8h. Można palić papierosy na zewnątrz domu.

W codzienne obowiązki wprowadzi swojego zmiennika opiekun, który aktualnie jest na miejscu.

Oczekiwania wobec opiekunów

Wymagamy dobrej znajomości języka niemieckiego, prawa jazdy z praktyką ( do sklepów jest ok. 1 km) i doświadczenia w opiece nad osobami starszymi.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4707.

Powrót do ofert pracy