Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Solingen
  • Kod pocztowy: 42659
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Osoby podopieczne

Małżeństwo. Pan ma 97 lat, jego małżonka 88. Obydwoje wymagają opieki i wsparcia w życiu codziennym.

Starszy Pan pomimo swego sędziwego wieku ma chęć do życia i jest pozytywnie nastawiony. To bardzo inteligentny oraz sympatyczny Pan. Ma tytuł doktora. W zasadzie nie ma konkretnych dolegliwości. Jest ogólnie osłabiony, źle słyszy, niewyraźnie mówi i ma problemy ze wzrokiem. Krótkie odległości 10-20 m pokonuje z pomocą balkonika, dalsze spacery już na wózku inwalidzkim. Nie nosi pieluszek, ma założony cewnik. Po skorzystaniu z toalety należy przypilnować Pana i zadbać o jego higienę intymną, czasami się pobrudzi i trzeba zmienić bieliznę. Nie potrafi się samodzielnie ubrać i rozebrać. Przygotowane posiłki powinny być drobno pokrojone, nie trzeba go karmić. Dużym wsparciem są służby pielęgniarskie, które każdego dnia przychodzą i myją podopiecznego. Noce przesypia spokojnie, czasami musi skorzystać z toalety.

Żona podopiecznego jest bardziej wymagająca pod względem opieki. Cierpi na demencję. Jest zdezorientowana w czasie i miejscu. Często się zapomina, szczególnie wieczorem bywa mocno zmieszana, zaniepokojona i pobudzona. Zdarza się, że okazuje zazdrość o swojego męża, ale to typowe przy demencji. Zażywa tabletki na uspokojenie. Nosi pieluszki, dlatego należy pamiętać o ich wymianie, zaprowadzić Panią do toalety, pomagać jej w rozbieraniu, ubieraniu. Przypilnować aby jadła i piła. Nie ma apetytu, je bardzo mało i do tego rzadko. Porusza się samodzielnie aczkolwiek ma swój wózek inwalidzki i balkonik. Noce przesypia w większości spokojnie, rzadko się budzi. Również do starszej Pani codziennie przychodzi służba medyczna i dba o higienę ciała.

W domu podopiecznych jest elektroniczna niania i pogotowie domowe. Starsi Państwo dużo czasu spędzają przed telewizorem. Chodzą dosyć późno spać, około 22.30.

Warunki bytowe oraz oczekiwania wobec opiekunki

Opiekunka ma do swojej dyspozycji ładny, umeblowany pokój z dostępem do Internetu. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. To domek jednorodzinny z ogródkiem warzywnym i sadem. Opiekunka ma codziennie czas wolny od 14.00 do 16.00 oraz raz w tygodniu 8 godzin. Syn podopiecznych mieszka w domku obok i często wspiera opiekunkę czy to w czynnościach w domu, czy  w opiece podczas jej nieobecności. Sklepy są niedaleko – można podjechać samochodem. Większe zakupy robi syn.

Wymagania wobec opiekunki

Opiekunka nie może palić papierosów, wymagane prawo jazdy – warunek konieczny oraz dobra znajomość języka niemieckiego.

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5368.

Powrót do ofert pracy