Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1600 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Solingen
  • Kod pocztowy: 42657
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

To kobieta po 80-tce, z zaawansowaną demencją tzw. otępieniem skroniowo czołowym. To specyficzna forma otępienia, w której objawy koncentrują się wokół zaburzeń funkcji językowych oraz zaburzeń zachowania pacjentów. Głównym problemem wcale nie są zaburzenia pamięci tylko zachowania. Np. agresja w przypadku tzw. bezsilności, wulgarne słownictwo, niewielka przemoc (drapanie, szturchnięcia). Choroba objawia się też zaniedbywaniem higieny osobistej czy nadmierną aktywnością psychoruchową. W opiece nad Panią najważniejsza jest cierpliwość i łagodne podejście. Na tym zleceniu sprawdzi się opiekunka, która miała już tego typu pacjentów. Trzeba zapanować nad każdą czynnością, nienachalnie pomagać przy myciu, ubieraniu, korzystaniu z toalety i poruszaniu się. Seniorka potrzebuje sporo swobody, nie chce być postrzegana jako osoba chora -to ją irytuje. W nocy czasami się budzi, należy być w tzw. gotowości. Bywa, że córka mieszkająca w tym samym budynku przejmuje opiekę nocną. Podopieczna samodzielnie spożywa posiłki. Nie można jej do niczego zmuszać, np. rano lubi sobie do woli poleżeć w łóżku, nie ma sztywnego planu dnia.

Warunki bytowe, organizacja pracy

Opiekunka ma do swojej dyspozycji pokój z własną łazienką, toaletą i dostępem do Internetu. Czas wolny uregulowany codziennie od 13.45 do 15.45. Podczas przerwy podopieczną opiekuje się córka.

Sklepy są w pobliżu aczkolwiek większość zakupów załatwia córka.

Wymagania

Doświadczenie w opiece nad chorymi z demencją (otępienie czołowo-skroniowe), język niemiecki bardzo dobry, papieroski można palić na zewnątrz domu.

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6603.

Powrót do ofert pracy