Współcześnie obserwujemy, że poza osobami starszymi, także osoby młode ze względu na różne schorzenia oraz wypadki losowe potrzebują coraz częściej wsparcia i opieki.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na opiekunów dla osób młodych firma CareWork wraz z niemieckimi partnerami: Diakonisches Werk Gladbeck-Bottrop- Dorsten, Johaniter Akademii oraz rumuńską Diakonią Christliche Stiftung z Sfântu Gheorghe zrealizowała, w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci Transfer Innowacji, projekt pn. „Adaptacja, transfer i popularyzacja modułowego systemu kształcenia opiekunów medycznych ambulatoryjnej i stacjonarnej opieki nad młodymi osobami” („Adaption, Transfer und Verbreitung eines modularen Bildungskonzeptes für Pflegepersonal in der ambulanten und stationären Pflege von jungen pflegebedürftigen Menschen”).

Realizacja projektu rozpoczęła się w październiku 2012 r. i trwała do końca września 2014 r.

Celem projektu było stworzenie w Niemczech, Rumunii i Polsce zbliżonych programów nauczania w zawodach związanych z opieką oraz rozszerzenie edukacji o opiekę na osobami młodymi.

Partnerzy przyjęli do realizacji 8 modułów, których wprowadzenie w poszczególnych krajach zunifikowałoby systemy kształcenia w pożądanym wymiarze. W okresie od sierpnia 2013 r. do lutego 2014 r. moduły zostały przetestowane w każdym z krajów partnerskich.

Zwieńczeniem projektu była konferencja pt. „Sytuacja młodych osób niesamodzielnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym – potrzeba zmian w opiece, która odbyła się 30 września 2014 r. w Katowicach, zorganizowana przez firmę CareWork.

Najczęściej czytane artykuły

CareWork_FB_1200x628px-v2

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!

Dla wszystkich naszych stałych współpracowników oraz dla tych osób, które zdecydują się wyjechać z nami do pracy tylko latem, mamy ofertę specjalną!

Czytaj więcej

bonus

Oferta Świąteczna 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty! Dodatkowe 340 EUR brutto może być Twoje!

Czytaj więcej

opiekunka_elzbieta_chudzinska1080

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć.

Czytaj więcej

bonus

Bonus za pracę w Wielkanoc 2017

Proponujemy bonus w wysokości 85 euro brutto za pracę w każdy z wyżej wymienionych dni. Łącznie można otrzymać aż 255 euro brutto extra!

Czytaj więcej

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork