Książka „Wstydliwie przemilczana prawda o opiece nad osobami starszymi. Co powinniśmy, a czego często nie chcemy wiedzieć o starzeniu się” to zbiór relacji opiekunek, podopiecznych oraz niemieckich rodzin niemieckich. Opowieści te – często w drastyczny sposób – ukazują kontrowersyjne aspekty opieki nad osobami starszymi. Poruszane są takie kwestie jak eutanazja, molestowanie, ksenofobia, skąpstwo, wyzysk, brak zaufania, alkoholizm.

Autorzy książki – Werner Tigges i Michael Gomola z CareWork – podkreślają, że w ponad 90% przypadków codzienna całodobowa opieka nad osobami chorymi i starszymi przebiega bez zakłóceń. Przytoczone historie stanowią 5-10% doświadczeń autorów i nie mogą być wskaźnikami całościowego obrazu tej formy opieki.

Książka ma bardzo ciekawą formę, ponieważ zawiera jednocześnie dwie wersje językowe tego samego tekstu: polską i niemiecką. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia swobodne zapoznanie się z treścią książki zarówno niemieckim klientom, jak i polskim opiekunkom oraz innym zainteresowanym tym tematem osobom, które nie znają języka niemieckiego w wystarczającym stopniu. Książkę można kupić za pośrednictwem Amazon.

Fragmenty książki „Wstydliwie przemilczana prawda o opiece nad osobami starszymi. Co powinniśmy, a czego często nie chcemy wiedzieć o starzeniu się.”

Najczęściej czytane artykuły

CareWork_FB_1200x628px-v2

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!

Dla wszystkich naszych stałych współpracowników oraz dla tych osób, które zdecydują się wyjechać z nami do pracy tylko latem, mamy ofertę specjalną!

Czytaj więcej

bonus

Oferta Świąteczna 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty! Dodatkowe 340 EUR brutto może być Twoje!

Czytaj więcej

opiekunka_elzbieta_chudzinska1080

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć.

Czytaj więcej

bonus

Bonus za pracę w Wielkanoc 2017

Proponujemy bonus w wysokości 85 euro brutto za pracę w każdy z wyżej wymienionych dni. Łącznie można otrzymać aż 255 euro brutto extra!

Czytaj więcej

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork