Pani Bogumiła Kołpowska – polska opiekunka z Poznania

Nominacja do Deutsche Fernsehpreis 2011 (Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej 2011) podczas Gali RTL 3 października 2011 r. dla filmu „Heute ist gestern und morgen” („Dziś to wczoraj i jutro”)

Film Mechtild Gassner, w którym wystąpiła pani Bogumiła Kołpowska został zrealizowany przy współpracy z CareWork (wówczas GKT-Serwis)

Fragment z opisu filmu:

45-letnia Bogumiła Kołpowska pochodzi z Polski. Posługuje się innym językiem i dorastała w zupełnie odmiennym środowisku niż pani Ilse Gohlke. Bogumiła Kołpowska sama wychowywała swoje dzieci, więc dobrze wie, z czym wiąże się praca i opieka. Ze względu na brak wykształcenia zawodowego praca ze starszymi ludźmi jest jej jedyną szansą na zarobienie pieniędzy na zachodzie.

Bogumiła Kołpowska jest kimś więcej niż tylko profesjonalną pomocą domową, tak samo pani Ilse Gohlke, jest kimś więcej niż tylko starszą kobietą cierpiącą na demencję starczą – to dwie osoby, które cenią i szanują siebie nawzajem.

Film dokumentalny bez komentarza pokazuje jeden dzień i jedną noc z życia obu kobiet; przedstawia powtarzające się rytuały dnia codziennego kobiety chorej na Alzheimera i jej polskiej opiekunki.

Film, który wzrusza do łez. Każdy, kto interesuje się tematyką opieki albo jest zmuszony przez okoliczności życiowe do zajęcia się nią, powinien koniecznie obejrzeć ten film.

Najczęściej czytane artykuły

CareWork_FB_1200x628px-v2

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!

Dla wszystkich naszych stałych współpracowników oraz dla tych osób, które zdecydują się wyjechać z nami do pracy tylko latem, mamy ofertę specjalną!

Czytaj więcej

bonus

Oferta Świąteczna 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty! Dodatkowe 340 EUR brutto może być Twoje!

Czytaj więcej

opiekunka_elzbieta_chudzinska1080

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć.

Czytaj więcej

bonus

Bonus za pracę w Wielkanoc 2017

Proponujemy bonus w wysokości 85 euro brutto za pracę w każdy z wyżej wymienionych dni. Łącznie można otrzymać aż 255 euro brutto extra!

Czytaj więcej

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork