Samopoczucie seniora – sposoby na jego poprawienie

[caption id="attachment_2374" align="alignright" width="471"] CareWork opieka Niemcy[/caption] Na czym tak naprawdę polega opieka nad osobami starszymi? Niemcy słyną ze skrupulatności. Pewnie potrafiliby wymienić (…)

Czytaj więcej

Czy praca opiekunki osób starszych jest dobra dla młodych osób?

Opiekunka w Niemczech najczęściej kojarzy nam się z kobietą po 40-tym, 50-tym roku życia. Czy oznacza to jednak, że w tym zawodzie nie ma mężczyzn ani osób młodszych? Oczywiście nie. My sami doskonale znamy (…)

Czytaj więcej

Śmiało do przodu, z podniesioną głową!

Pani Ewa Sosnowska w rolę opiekunki osób starszych w Niemczech wciela się już od 10 lat. Wybór zawodu podyktowany był prozą życia..

Czytaj więcej

ABC rozmawiania z osobami starszymi – vademecum opiekunki

Praca dla opiekunek w Niemczech nie jest dla każdego. Zanim: podejmiesz decyzję o szukaniu pracy jako opiekunka, nauczysz się zasad opieki nad seniorami cierpiącymi na demencję lub tymi, którzy (…)

Czytaj więcej

Jak zbudować zdrową relację z rodziną podopiecznego? Dylematy opiekunek

Zajmując się współpracą z osobami, których zawodem jest opieka nad osobami starszymi w Niemczech nie raz i nie dwa mieliśmy okazję poznać opiekunki i opiekunów z jednym specyficznym wymaganiem odnośnie (…)

Czytaj więcej

Zespół otępienny u osób starszych – podstawowe informacje dla opiekunek

Każda osoba, która choć raz w życiu zdecydowała „szukam pracy jako opiekunka” musi zdawać sobie sprawę z tego, że prawdopodobieństwo jej zetknięcia się z podopiecznym cierpiącym na zespół otępienny (…)

Czytaj więcej

Domowa opieka nad seniorem, alternatywą dla domów opieki

Jeszcze całkiem niedawno, w czasach, w których kobiety rzadko kiedy pracowały zawodowo, a wielopokoleniowe rodziny mieszkały w jednym domu, kwestia korzystania z domów opieki dla seniorów była marginalna. Domowa (…)

Czytaj więcej

Ubrania dla seniora na zimę. O co powinien zadbać opiekun seniora?

[caption id="attachment_2375" align="alignright" width="592"] Ubrania dla seniora na zimę[/caption] Ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia z opieką nad osobą starszą i nagle podejmuje decyzję „dobrze, od dziś (…)

Czytaj więcej

Praca w Niemczech od zaraz – jak znaleźć pracę od zaraz?

Według dość ostrożnych szacunków u naszych zachodnich sąsiadów brakuje około 17 tysięcy pracowników branży opiekuńczej. Z tych statystyk wynika jedno – praca dla opiekunek w Niemczech jest. Co więcej, z (…)

Czytaj więcej

Szukam pracy jako opiekunka, czyli o tym, jak znaleźć wymarzoną pracę

"Szukam pracy jako opiekunka..." Zadanie „Dzień dobry, szukam pracy jako opiekunka...” bardzo często wybrzmiewa w oddziałach firmy CareWork. Mailowo, telefonicznie i osobiście zgłaszają się do nas panie i (…)

Czytaj więcej

Najczęściej czytane artykuły

CareWork_FB_1200x628px-v2

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!

Dla wszystkich naszych stałych współpracowników oraz dla tych osób, które zdecydują się wyjechać z nami do pracy tylko latem, mamy ofertę specjalną!

Czytaj więcej

bonus

Oferta Świąteczna 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty! Dodatkowe 340 EUR brutto może być Twoje!

Czytaj więcej

opiekunka_elzbieta_chudzinska1080

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć.

Czytaj więcej

bonus

Bonus za pracę w Wielkanoc 2017

Proponujemy bonus w wysokości 85 euro brutto za pracę w każdy z wyżej wymienionych dni. Łącznie można otrzymać aż 255 euro brutto extra!

Czytaj więcej

© 2015-2018 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork