Wstręt przed myciem się u osób starszych – jak z nim walczyć?

Osoby, które decydują się na pracę opiekunki w Niemczech, w ramach swoich obowiązków spotkać mogą się z wieloma trudnymi sytuacjami. Część z nich wynika z samego charakteru tego zawodu – powiązanego z (…)

Czytaj więcej

Czy praca opiekunki osób starszych jest dobra dla młodych osób?

Opiekunka w Niemczech najczęściej kojarzy nam się z kobietą po 40-tym, 50-tym roku życia. Czy oznacza to jednak, że w tym zawodzie nie ma mężczyzn ani osób młodszych? Oczywiście nie. My sami doskonale znamy (…)

Czytaj więcej

Śmiało do przodu, z podniesioną głową!

Pani Ewa Sosnowska w rolę opiekunki osób starszych w Niemczech wciela się już od 10 lat. Wybór zawodu podyktowany był prozą życia..

Czytaj więcej

ABC rozmawiania z osobami starszymi – vademecum opiekunki

Praca dla opiekunek w Niemczech nie jest dla każdego. Zanim: podejmiesz decyzję o szukaniu pracy jako opiekunka, nauczysz się zasad opieki nad seniorami cierpiącymi na demencję lub tymi, którzy (…)

Czytaj więcej

Jak zbudować zdrową relację z rodziną podopiecznego? Dylematy opiekunek

Zajmując się współpracą z osobami, których zawodem jest opieka nad osobami starszymi w Niemczech nie raz i nie dwa mieliśmy okazję poznać opiekunki i opiekunów z jednym specyficznym wymaganiem odnośnie (…)

Czytaj więcej

Tęsknota za ojczyzną – jak sobie z nią poradzić? Problem wielu opiekunek

W polskie literaturze tęsknota za ojczyzną pojawia się wielokrotnie. Wszyscy znamy: „Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie; Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił. Dziś (…)

Czytaj więcej

Zespół otępienny u osób starszych – podstawowe informacje dla opiekunek

Każda osoba, która choć raz w życiu zdecydowała „szukam pracy jako opiekunka” musi zdawać sobie sprawę z tego, że prawdopodobieństwo jej zetknięcia się z podopiecznym cierpiącym na zespół otępienny (…)

Czytaj więcej

Jak sobie radzić ze stresem i negatywnymi emocjami w opiece

Stres i negatywne emocje w jakimś momencie życia dopaść mogą każdego z nas. Czasem pojawiają się jako konsekwencja trudnych sytuacji, które stawia przed nas życie – jak na przykład rozwód lub utrata pracy (…)

Czytaj więcej

Ubrania dla seniora na zimę. O co powinien zadbać opiekun seniora?

[caption id="attachment_2375" align="alignright" width="592"] Ubrania dla seniora na zimę[/caption] Ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia z opieką nad osobą starszą i nagle podejmuje decyzję „dobrze, od dziś (…)

Czytaj więcej

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy opiekuna osoby starszej

Kontynuując nasz cykl artykułów pod roboczym tytułem „szukam pracy jako opiekunka” tym razem skupiamy się nad tematem ważnym i poważnym, czyli zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Tekst ten kierujemy nie (…)

Czytaj więcej

Najczęściej czytane artykuły

CareWork_FB_1200x628px-v2

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!

Dla wszystkich naszych stałych współpracowników oraz dla tych osób, które zdecydują się wyjechać z nami do pracy tylko latem, mamy ofertę specjalną!

Czytaj więcej

bonus

Oferta Świąteczna 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty! Dodatkowe 340 EUR brutto może być Twoje!

Czytaj więcej

opiekunka_elzbieta_chudzinska1080

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć.

Czytaj więcej

bonus

Bonus za pracę w Wielkanoc 2017

Proponujemy bonus w wysokości 85 euro brutto za pracę w każdy z wyżej wymienionych dni. Łącznie można otrzymać aż 255 euro brutto extra!

Czytaj więcej

© 2015-2018 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork