Różnice kulturowe między opiekunem a podopiecznym – jak je zniwelować?

Czego może spodziewać się polska opiekunka osoby starszej, która decyduje się na pracę w Niemczech? Przede wszystkim musi przygotować się na różnice kulturowe między opiekunem a podopiecznym, na które z (…)

Czytaj więcej

Światowa premiera filmu „Family Business”

W dniu 8 maja br. W trakcie XXX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Monachium miała miejsce światowa premiera filmu „Family Business”. W realizacji tego filmu jako konsultanci merytoryczni uczestniczyli Werner Tigges i Michael Gomola z firmy CareWork.

Czytaj więcej

Problemy opiekunek w Niemczech – zbyt wiele osób zaangażowanych w opiekę

Seniorzy z Niemiec wymagający opiekunki z Polski mieszkają najczęściej samotnie, z dala od dzieci, które po założeniu własnych rodzin osiadły we własnym domu i nie odwiedzają zbyt często swoich rodziców. Są jednak tacy podopieczni, których bliscy mieszkają w pobliżu.

Czytaj więcej

Niemcy i Polacy – czy rzeczywiście tak bardzo się różnimy?

Niewielu ludzi jest świadomych tego, że Polska oraz Niemcy posiadają wiele cech wspólnych, nie licząc oczywiście faktu, że obydwa Państwa sąsiadują ze sobą.

Czytaj więcej

Opiekunka osób starszych – zawód niedoceniany

Wiele osób, które nie znają specyfiki pracy opiekunki osoby starszej myśli, że jest to praca lekka i przyjemna. Te osoby nie zdają sobie sprawy, jaka odpowiedzialność związana jest z wykonywaniem tej pracy.

Czytaj więcej

Opiekunki osób starszych w Niemczech – kto lub co psuje ich reputację?

Rodziny w Niemczech decydują się często z ogromnymi obawami na pozostawienie rodziców we własnym domu i powierzenie opieki nad nimi osobie nie należącej do rodziny. Chociaż znane są zalety tego rozwiązania, to pozostaje nieufność wobec obcej osoby, która ma mieszkać z rodzicami przez średnio 2 miesiące non stop. Czy obawy Niemców są uzasadnione?

Czytaj więcej

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – praca czy poświęcenie?

Wśród rodzin niemieckich funkcjonuje pogląd, że ze względu na mentalność i  wychowanie rodzinne Polacy mają więcej szacunku do osób starszych i empatii dla potrzebujących, słabszych, chorych, niż ma to miejsce w  przypadku obywateli z państw zachodniej Europy.

Czytaj więcej

Za co w Niemczech chwali się polskie opiekunki osób starszych?

W Niemczech, jako kraju wysoko rozwiniętym, można zaobserwować efekt „starzenia się” społeczeństwa niemieckiego, czego cechą charakterystyczną jest duży odsetek ludzi w podeszłym wieku

Czytaj więcej

Najczęściej czytane artykuły

CareWork_FB_1200x628px-v2

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!

Dla wszystkich naszych stałych współpracowników oraz dla tych osób, które zdecydują się wyjechać z nami do pracy tylko latem, mamy ofertę specjalną!

Czytaj więcej

bonus

Oferta Świąteczna 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty! Dodatkowe 340 EUR brutto może być Twoje!

Czytaj więcej

opiekunka_elzbieta_chudzinska1080

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć.

Czytaj więcej

bonus

Bonus za pracę w Wielkanoc 2017

Proponujemy bonus w wysokości 85 euro brutto za pracę w każdy z wyżej wymienionych dni. Łącznie można otrzymać aż 255 euro brutto extra!

Czytaj więcej

© 2015-2018 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork