Jakie czynniki wpływają na zarobki opiekunek osób starszych?

Nie ma co się czarować – pieniądze interesują wszystkich. Zarówno te, które mamy we własnym portfelu, jak i te, które wpadają do kieszeni otaczających nas osób. O ile cecha ta nie jest podszyta (…)

Czytaj więcej

Mity dotyczące pracy opiekunek osób starszych

W Polsce mity i stereotypy trzymają się dobrze. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Posługiwanie się uproszczoną wizją rzeczywistości jest naturalne dla wszystkich przedstawicieli rasy ludzkiej, pod każdą (…)

Czytaj więcej

Czy praca opiekuna osób starszych jest pracą z przyszłością?

Jedną z podstawowych cech rynku pracy jest jego zmienność. Kiedyś trendy w zakresie tzw. zawodów przyszłości zmieniały się wolniej. Dziś – wprost proporcjonalnie do szybkiego rozwoju nowych technologii (…)

Czytaj więcej

Wstręt przed myciem się u osób starszych – jak z nim walczyć?

Osoby, które decydują się na pracę opiekunki w Niemczech, w ramach swoich obowiązków spotkać mogą się z wieloma trudnymi sytuacjami. Część z nich wynika z samego charakteru tego zawodu – powiązanego z (…)

Czytaj więcej

Choroby u osób starszych – co musisz wiedzieć jako opiekunka?

Praca w Niemczech – opieka nad osobami starszymi – to ciągłe stykanie się z różnorodnymi dolegliwościami. Część z nich nie ma większego związku z wiekiem i dotknąć może każdego z nas, ale większość (…)

Czytaj więcej

Alzheimer – na czym polega?

Potocznie mówi się, że Alzheimer to zanik mózgu. Nie brzmi to może zbyt medycznie, a nawet trochę strasznie, ale niestety w tym stwierdzeniu jest sporo prawdy. Choroba ta ma bowiem charakter neurodegeneracyjny (…)

Czytaj więcej

Samopoczucie seniora – sposoby na jego poprawienie

[caption id="attachment_2374" align="alignright" width="471"] CareWork opieka Niemcy[/caption] Na czym tak naprawdę polega opieka nad osobami starszymi? Niemcy słyną ze skrupulatności. Pewnie potrafiliby wymienić (…)

Czytaj więcej

Czy praca opiekunki osób starszych jest dobra dla młodych osób?

Opiekunka w Niemczech najczęściej kojarzy nam się z kobietą po 40-tym, 50-tym roku życia. Czy oznacza to jednak, że w tym zawodzie nie ma mężczyzn ani osób młodszych? Oczywiście nie. My sami doskonale znamy (…)

Czytaj więcej

ABC rozmawiania z osobami starszymi – vademecum opiekunki

Praca dla opiekunek w Niemczech nie jest dla każdego. Zanim: podejmiesz decyzję o szukaniu pracy jako opiekunka, nauczysz się zasad opieki nad seniorami cierpiącymi na demencję lub tymi, którzy (…)

Czytaj więcej

Jak zbudować zdrową relację z rodziną podopiecznego? Dylematy opiekunek

Zajmując się współpracą z osobami, których zawodem jest opieka nad osobami starszymi w Niemczech nie raz i nie dwa mieliśmy okazję poznać opiekunki i opiekunów z jednym specyficznym wymaganiem odnośnie (…)

Czytaj więcej

Najczęściej czytane artykuły

CareWork_FB_1200x628px-v2

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!

Dla wszystkich naszych stałych współpracowników oraz dla tych osób, które zdecydują się wyjechać z nami do pracy tylko latem, mamy ofertę specjalną!

Czytaj więcej

bonus

Oferta Świąteczna 2016

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty! Dodatkowe 340 EUR brutto może być Twoje!

Czytaj więcej

opiekunka_elzbieta_chudzinska1080

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć.

Czytaj więcej

bonus

Bonus za pracę w Wielkanoc 2017

Proponujemy bonus w wysokości 85 euro brutto za pracę w każdy z wyżej wymienionych dni. Łącznie można otrzymać aż 255 euro brutto extra!

Czytaj więcej

© 2015-2018 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork