Kiedy za oknem zimno, smutno i szaro, warto powspominać miłe, letnie chwile. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny CareWork połączony z maratonem rowerowym Dobrodzieńska Seta. Oba wydarzenia miały miejsce w dniu 11 wrzenia br.

Maraton rowerowy „Dobrodzieńska Seta”

W maratonie wzięły udział łącznie 24 osoby związane z naszą firmą. Oto Drużyna CareWork!

drużyna CareWork Dobrodzieńska Seta

 

Maraton zgromadził ponad 400 uczestników, a my mieliśmy najliczniejszy skład spośród wszystkich drużyn startujących w maratonie. Nasze zaangażowanie zostało uhonorowane specjalną statuetką.

Dobrodzieńska Seta - statuetka dla CareWork

Przypominamy, że „Dobrodzieńska Seta” to maraton rowerowy na dystansie 100 km.  Uczestnicy mieli na pokonanie tego dystansu 5 godzin. Zgodnie z zadeklarowanymi zasadami  za każdą minutę „urwaną” z limitu czasu  przez członka drużyny CareWork, nasza firma miała wpłacić 2 zł na cel charytatywny. 

Jesteśmy dumni z naszych zawodników, którym udało się wywalczyć aż 842 minuty. 23 osoby przejechały całą trasę maratonu, z czego aż 17 z nich osiągnęło czas poniżej 5 godzin. W związku z tym, że każda minuta to 2 złote, nasza drużyna uzyskała łącznie kwotę 1684 zł. Najszybciej z zawodników CareWork na mecie był pan Jan Ploch, który przejechał trasę 3 godziny 39 minut i 46 sekund. W klasyfikacji generalnej pan Jan zajął 249 miejsce.

Pan Ploch - najszybszy w drużynie CareWork

Szczególne wyrazy uznania należą się pani Kornelii Balwierz, która jako trzecia w drużynie osiągnęła metę. Wprawdzie pani Kornelia w klasyfikacji generalnej zajęła 264 miejsce, ale wśród pań była ósma! Pani Kornelia jest córką pani Ireny Balwierz, która od lat współpracuje z nami opiekując się niemieckimi seniorami.

Kornelia Balwierz - najszybsza w drużynie CareWork

Aż 8 osobom udało się pokonać dystans w czasie krótszym niż 4 godziny. Byli wśród nich właściciele naszej firmy: Grzegorz Kalla i Michał Gomola.

Grzegorz Kalla - Dobrodzieńska SetaMichał Gomola Dobrodzieńska Seta

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczytny cel

Po  przedyskutowaniu sprawy z uczestnikami rajdu stwierdziliśmy, że zamiast przekazywać pieniądze zdobyte w Dobrodzieńskiej Secie na działania operacyjne jakiejś fundacji czy organizacji, chcielibyśmy pomóc konkretnemu człowiekowi. Nasi zawodnicy jechali w maratonie, aby uczcić pamięć pani Zdzisławy Budzyń, której serce przestało bić w dniu 26 stycznia 2016 roku podczas wykonywania obowiązków opiekunki w Niemczech.

Zainspirowani historią Pani Zdzisławy postanowiliśmy wywalczone w rajdzie przez Drużynę CareWork pieniądze przekazać na rzecz małego Stasia z Gliwic, którego serduszko potrzebuje pomocy.

Zbiórka na rzecz Stasia trwa do 1 grudnia i zachęcamy wszystkich o wrażliwych sercach do wpłaty choćby kilku złotych na rzecz tego dzielnego maluszka.

Wpłatę dokonaną przez CareWork na rzecz Stasia można odnaleźć na dole strony z datą 29 września br. (godz. 11:37).

Potwierdzenie przelewu na rzecz Stasia

Trzymamy kciuki za Stasia i jego serduszko!

Piknik Rodzinny CareWork

Poza maratonem rowerowym Dobrodzieńska Seta i związaną z nim akcją charytatywną, integralną częścią tego dnia był Piknik Rodzinny CareWork, który odbył się w miejscowości Kolonowskie. W pikniku wzięły udział łącznie 142 osoby. Niestety nie wszystkich udało się nam namówić, ale tych, którzy zrobili sobie z nami zdjęcie, serdecznie zapraszamy do odnalezienia się na poniższej fotografii.

piknik CareWork - opiekunki

Impreza odbywała się w Przystani Amazonka. Niektóre osoby skorzystały z okazji i wybrały się na spływ kajakowy rzeką Mała Panew.

Piknik CareWork namiot

Większość osób została na miejscu, ale tu również atrakcji nie brakowało. Można było skorzystać z Bumper Ball, zjeść ciacho albo frytki z mięskiem i wypić piwko lub coś bezalkoholowego.

Piknik CareWork - kulePiknik CareWork poczęstunekPiknik CareWork uczestnicy

 

 

 

 

 

Chętni mogli wziąć udział w różnych konkursach: przedstawianie dyscyplin sportowych, hula hop, baloniki.

piknik CareWork zabawypiknik CareWork zawodyPiknik CareWork balony

 

 

 

 

 

Były również skakanki i tańce z miotłami.

Piknik CareWork zawody opiekunekPiknik CareWork zawody z miotłą

 

 

 

 

 

 

 

Najwięcej emocji wzbudziło jednak przeciąganie liny!

Piknik CareWork przeciąganie linyPiknik CareWork ciągnięcie liny

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięzcy konkursów otrzymali od nas drobne upominki. Szczególną radość wzbudził – o dziwo! – sok malinowy 🙂

Nagdody dla opiekunek

Ci, którzy nie startowali w konkursach – kibicowali, a tańcom nie było końca!

Piknik CareWork - radośćPiknik CareWork zabawa pociągPiknik CaeWork - tańce

 

 

 

 

 

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy serdecznie za obecność i fantastyczną zabawę!

Pracownicy CareWork