Dobrodzieńska Seta z CareWork po raz trzeci!

Fotolia.pl © Alex White

W 2016 oraz w 2017 roku drużyna złożona z pracowników i sympatyków CareWork brała udział w maratonie rowerowym Dobrodzieńska Seta. W tym roku postanowiliśmy podtrzymać tę tradycję. Drużyna CareWork po raz trzeci wystartowała w wyścigu!

Dobrodzieńska Seta

Maraton rowerowy ze startem i metą w Dobrodzieniu rozgrywa się na drogach wokół Jeziora Turawskiego. W tym roku odbył się 16 września. Była to ósma edycja tego wyścigu. Jak w ubiegłych latach kolarze mieli jedno zadanie – przejechać liczącą 100 km trasę w czasie krótszym niż 5 godzin.

W CareWork przyjęliśmy prostą zasadę: za każdą minutę poniżej limitu 5 godzin, którą uda się wywalczyć członkom naszej drużyny, firma wpłaci 2 zł na cel charytatywny. Dzięki temu osobisty, sportowy sukces naszych zawodników przełoży się na realną pomoc.

Jaki wynik w tym roku?

Drużyna CareWork liczyła w tym roku 11 osób. W tym roku startowali wyłącznie panowie i każdemu z nich należą się ogromne gratulacje. Wszystkim naszym zawodnikom udało się przejechać 100 km w czasie krótszym niż 5 godzin! Najlepszy czas osiągnął pan Dariusz Jendrosek, któremu przejechanie trasy zajęło 2 godziny 38 minut. Pan Dariusz „zaoszczędził” aż 2 godziny i 22 minuty, a w klasyfikacji generalnej zajął 99 miejsce na 446 klasyfikowanych uczestników maratonu.

Łącznie drużyna CareWork przejechała maraton w czasie krótszym o 20 godzin, 18 minut i 24 sekundy. Daje to łącznie 1218 minut i oznacza, że zawodnicy wywalczyli razem na szczytny cel 2.436 złotych! Jest to rekordowa kwota. W ubiegłym roku udało się wywalczyć 1.848 złotych, a w 2016 roku – 1.684 złote.

Podobnie, jak w ubiegłym roku dochód z akcji przeznaczyliśmy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.