Właściwie były, a jeszcze ściślej, nie bale a pikniki. Rodzinne Pikniki CareWork, które latem 2017 roku odbyły się aż dwa razy – pierwszy 2 lipca w miejscowości Osowa Sień, a drugi równo dwa miesiące później, 2 września, w Kolonowskich. Kiedy za oknem trzyma siarczysty mróz, chcielibyśmy z Wami powspominać te ciepłe i pogodne dni.

Pojedynki na strzały i umiejętność dojenia

Pierwszy w 2017 Rodzinnym Piknik CareWork, który zorganizowany został na początku lipca w miejscowości Osowa Sień nieopodal Wschowy, upłynął pod znakiem tańców, śpiewów i konkursów. Dużym zainteresowaniem jego młodszych i starszych uczestników cieszyła się możliwość bezkrwawej rywalizacji. Szczególną popularnością cieszyły się paintball, dojenie (na szczęście sztucznej) krowy oraz zawody drużyn w obszernych spodniach.

piknik Osowa Sien strzelaniepiknik Osowa Sień dojenie krowy

 

 

 

 

 

 

 

Paintball, jak przystało na zabawę rodzinną, nie polegał tym razem na strzelaniu do siebie nawzajem. Przeciwnikiem były plastikowe kubki, pełniące chwilowo rolę tarczy. Chodziło oczywiście o to, aby kulka z farbą strąciła kolejny kubek. Czy było to trudne wyzwanie? Na pewno wymagało pewnej wprawy, ale nawet nietrafione strzały gwarantowały mnóstwo radości. Równie zabawne okazały się próby wydojenia plastikowej krowy, która nader spokojnie znosiła kolejnych uczestników zabawy. Dzieci szczególnie chętnie uczestniczyły w tym konkursie. Zawody w obszernych spodniach i na ogromnych nartach zdominowane zostały przez nasze panie opiekunki. Zsynchronizowanie się w czasie biegu okazało się nie lada wyzwaniem.

piknik Osowa Sień nartypiknik Osowa Sień wyścig w spodniach

 

 

 

 

 

 

 

 

Po tych wymagających i pełnych adrenaliny zmaganiach wszyscy piknikowicze oddali się tańcom, rozmowom i zabawie do późnego popołudnia. Dodatkową atrakcją były również przejażdżki bryczką. Dzieci mogły pobawić się w dmuchanym zamku lub skacząc na trampolinie.

Piknik Osowa Sień tańce

Piknik Osowa Sień bryczka

Kolonowskie i wioślarskie wyzwanie

Drugi w 2017 Rodzinny Piknik CareWork rozpoczął się od wiosłowania, czyli niemal dwugodzinnego spływu kajakowego po rzece Mała Panew ze startem w miejscowości Kolonowskie. Pomimo niezbyt upalnej pogody, która nie zachęcała do zaplanowanych i niezaplanowanych kąpieli, na starcie spływu pojawiło się spore grono osób. Zarówno nasze nieocenione opiekunki wraz z rodzinami, jak i pracownicy CareWork. Po krótkim aczkolwiek treściwym szkoleniu, które przeprowadził pan Marcin z Ziaja Kajaki, nadszedł czas na złapanie za wiosła. Śmiechu było przy tym co niemiara, gdyż usadowienie się w kajaku i płynięcie prosto przed siebie wcale do prostych nie należy… Wyzwanie jednak wszyscy zaliczyli wzorowo, a nasza „polska Amazonka” potraktowała uczestników spływu ulgowo. Wszyscy wrócili cali i nawet nie aż tak bardzo mokrzy, jak można się było obawiać. Czy było warto spróbować? Świeżo upieczeni kajakarze zgodnie stwierdzili, że jak najbardziej tak!

Piknik Kolonowskie szkoleniePiknik Kolonowskie kajaki

 

 

 

 

 

 

 

Po zmaganiach z rzeką nadszedł czas na nieskrępowaną zabawę. W międzyczasie pogada się poprawiła i nawet od czasu do czasu przyświecało nam słoneczko. Jakie atrakcje na Pikniku w miejscowości Kolonowskie cieszyły się największym zainteresowaniem? Wśród tych najmłodszych na pewno malowanie twarzy oraz ogromne bańki mydlane. Po chwili wszystkie dzieci biegały z buziami ubranymi w kolorowe obrazki, a tylko od ich wyobraźni zależało, co konkretnie zdobiło ich twarze.

piknik Koolonowskie bańki mydlanepiknik Kolonowskie malowanie twarzy

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy dzieci oddawały się zabawie, dorośli wybrali tańce. Parkiet niemal nigdy nie świecił pustkami, między innymi za sprawą niespożytych sił właścicieli firmy CareWork. Dodatkowo rozegrano emocjonujących zawody w ciągnięciu liny. Zawodu odbyły się w dwóch kategoriach: dla małych i dużych. Śmiechu było co nie miara i oczywiście wszyscy chcieli wygrać!

piknik Kolonowskie ciągnięcie liny przez dziecipiknik Kolonowskie ciągniecie liny przez dorosłych

Słowo od CareWork

Serdecznie dziękujemy wszystkim współpracującym z nami opiekunom i opiekunkom osób starszych, a także ich rodzinom, że w tak wspaniały sposób potrafią bawić się razem z nami i swoim działaniem przyczyniać się do budowy społeczności pracowników CareWork. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję spotkać się i bawić tak dobrze, jak podczas ostatnich pikników!

Sprawdź również: