Czy czujecie już w powietrzu zapach wiosny? Pewnie jeszcze nie. Zima dłuży się nam wszystkim w tym roku niemiłosiernie, ale zapewniamy – jej dni są już policzone 🙂 To dla nas znak, by z nadzieją spojrzeć w przyszłość i zacząć myśleć o wiośnie. Dłuższych dniach, wiosennych porządkach i… Świętach Wielkanocnych.

Praca w Święta, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

Zawód opiekunki lub opiekuna osób starszych w Niemczech to zajęcie specyficzne z wielu powodów. Wymaga nie tylko określonych umiejętności, ale także cech charakteru. Na pewno wiąże się także z pewnymi poświęceniami. W końcu, aby go wykonywać, trzeba liczyć się z dłuższą rozłąką z bliskimi, pracą w obcym dla nas otoczeniu oraz sporą ilością obowiązków. Opieka nad seniorem to także wielkie zobowiązanie. Naszą pieczę roztaczamy nie tylko nad kimś chorym i słabszym, ale także nad osobą dla kogoś najbliższą – mamą, tatą, babcią czy dziadkiem.

To zobowiązanie niestety trwa również w tak szczególnych dniach, jak Święta Wielkanocne. Starość nie bierze sobie zwolnienia na czas świąt. Opiekunowie i opiekunki osób starszych oczywiście mogą wrócić do rodzin w Polsce na Wielkanoc, ale wiele z nich rozumie, że ich pomoc jest równie nieoceniona w dni powszednie, jak i od święta. Z tego zrozumienia rodzi się decyzja o przyjęciu lub kontynuowaniu zlecenia w Niemczech. Konsekwencją takiego wyboru jest wdzięczność bliskich osoby starszej, a także nasza. W CareWork wiemy, że praca w Święta Wielkanocne to bardziej obowiązek niż przyjemność. Aby wynagrodzić poświęcenie naszych współpracowników – oferujemy miły bonus.

Akcja i reakcja

Nasza reakcja jest jasna i prosta. Nagradzamy wypłacając premię za pracę w Wielki Piątek, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Za każdy z tych dni spędzonych w pracy w opiece w Niemczech nasze opiekunki i nasi opiekunowie otrzymają 85 EUR brutto. Łącznie, ze trzy dni pracy, oferujemy 255 EUR brutto. Czy warto? Każdy musi zdecydować sam. My tylko przypominamy – nagroda za świąteczną pracę to nie tylko 255 EUR brutto ekstra, ale także uśmiech i wdzięczność podopiecznego i jego rodziny.

Zainteresowani? Szczegóły w naszych biurach!

Skontaktuj się z nami

 

Sprawdź również: