Jaka premia za pracę w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok?

Zaczynamy od konkretów. Dla naszych opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech przygotowaliśmy ofertę specjalną – świąteczną premię.

Premia przysługuje każdej osobie, która zdecyduje się na pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Za każdy z tych dni otrzymasz dodatkowe 85 EUR brutto, czyli łącznie zyskać możesz aż 340 EUR brutto za pracę we wszystkie wskazane cztery dni.

Zainteresowani? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą CareWork!

Komu potrzebna jest praca w święta?

Oczywiście wiemy, że święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to dni, które najchętniej spędzamy z rodziną. Każdy z nas na pewno odczuwa taką potrzebę. Niestety w święta starość nie przestaje być uciążliwa, a pozostający pod naszą opieką seniorzy wciąż potrzebują pomocy. Może nawet bardziej niż na co dzień. W końcu dla nich to też trudny czas. Szczególnie wtedy, jeśli ich kontakty z najbliższą rodziną nie są tak silne, jakby sobie zapewne życzyli. Nasi podopieczni na pewno woleliby spędzić ten czas ze swoimi krewnymi, w groni bliskich, których rzadko widują. Niestety często jest to tylko jednostronna wola, a bliscy zachowują się tak, jakby chcieli zapomnieć o nestorze rodu tak, jak się zapomina o starym, niepotrzebnym już meblu…

Kto pracuje w święta?

Naszym zdaniem praca w opiece w Niemczech to nie tylko źródło dochodów, to także rodzaj powołania. Mówimy to z całą odpowiedzialnością, bez względu na to, jak patetycznie brzmią te słowa. Powołanie to jednak nie poświęcenie, a praca w święta może za takie uchodzić. Naszą premię świąteczną oferujemy więc jak swego rodzaju podziękowanie za wyrzeczenie, jakie każdy opiekun podejmuje decydując się na wyjazd za granicę podczas tego szczególnego czasu w roku, który na pewno wolałby spędzić ze swoja rodziną. Drugim podziękowaniem niech będzie uśmiech seniora, który w te święta nie zostanie sam; będzie mógł liczyć na pomoc, wsparcie, uśmiech i ciepłe słowo.