Serdecznie zapraszamy opiekunów osób starszych w Niemczech oraz osoby ze znajomością języka niemieckiego zainteresowane krótkim wyjazdem do pracy w opiece do skorzystania z naszej świątecznej oferty!

Proponujemy 85 euro brutto za pracę w każdy z następujących 4 dni: Wigilia, dwa dni Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Łącznie można otrzymać aż 340 euro brutto extra!

Ważna informacja: należność za pracę w Wigilię i Boże Narodzenie wypłacamy do 10 stycznia 2016. Premię za Nowy Rok nasi współpracownicy otrzymają razem z wypłatą za styczeń!

Aktualnie proponujemy zarówno normalne 2-3 miesięczne pobyty obejmujące okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, jak i możliwość wyjazdu do Niemiec na 2 tygodnie w okresie świątecznym. Umożliwiamy również wyjazdy obejmujące czas od listopada łącznie z Bożym Narodzeniem, ale z powrotem przed Sylwestrem. Możliwe są również wyjazdy tuż po Bożym Narodzeniu z premią za Nowy Rok i powrotem np. w lutym.

Kilka słów o premii za pracę w święta

Zanim – jak zwykle – pojawią się głosy krytyczne, chcielibyśmy napisać kilka dodatkowych słów o pracy w święta. Głosy krytyczne najczęściej pochodzą od osób, które z opieką mają niewiele wspólnego i nigdy nie zajmowały się seniorami w Niemczech.  Opiekunowie osób starszych wiedzą, jak wyglądają realia.

Wszyscy wiemy, że święta najlepiej spędzać z rodziną. Gdyby wszystkie niemieckie rodziny zajęły się swoimi starszymi bliskimi w święta, wszyscy opiekunowie osób starszych mieliby wtedy wolne. W praktyce jednak cześć Niemców traktuje święta jako czas na urlop z wyjazdem za granicę. Niektórzy po prostu nie chcą spędzać świąt z dziadkiem czy babcią, którzy mają demencję, są problemowi, mają swoje przyzwyczajenia i wymagania wynikające z ich kondycji fizycznej i wieku. Wiele starszych osób po prostu nie ma krewnych, którzy utrzymywaliby z nimi kontakty. Ci wszyscy starsi ludzie wymagają pomocy i opieki w święta.

Z drugiej strony jest grupa opiekunów i opiekunek osób starszych, dla których praca w święta i wypłacana z tego tytułu premia świąteczna, jest szansą na podreperowanie domowego budżetu. Ktoś powie, że czas spędzony w święta z rodziną nie ma ceny, a te kilkaset euro na pewno tego nie rekompensuje. Tak powiedzieć mogą tylko osoby, które nie doświadczyły, czym są prawdziwe problemy z pieniędzmi. Są ludzie, dla których te dodatkowe euro stanowią realną pomoc. Dotyczy to również osób, które wyjeżdżają do opieki sporadycznie w okresie urlopu letniego czy właśnie w czasie świąt. Ich pensje nie są wysokie, a w trakcie takiego krótkiego wyjazdu mogą zarobić więcej niż w swojej normalnej pracy przez cały miesiąc.

Dla tych, którzy jeszcze nie wyjeżdżali

Do krótkiego wyjazdu na święta zachęcamy również osoby, które jeszcze nigdy nie wyjeżdżały do opieki nad niemieckimi seniorami. Krótkie zlecenie jest szansą na zapoznanie się ze specyfiką pracy w opiece. Można zobaczyć na czym ta praca polega i sprawdzić jak ja odnajduję się w nowych obowiązkach. Czy sobie radzę z opieką nad osobą starszą? Czy tęsknota za bliskimi nie stanowi dla mnie bariery nie do przejścia? Czy przebywanie w obcym kraju nie jest dla mnie zbyt dużym problemem? Być może ktoś odkryje, że realizuje się w opiece nad osobami starszymi i zmieni pracę na stałe? Krótki wyjazd na święta może okazać się szansą na zmianę pracy i swojego życia.

Zapraszamy do skorzystania z naszej świątecznej oferty!

Sprawdź również: