Chciałabyś więcej zarabiać, ale nie znasz zbyt dobrze niemieckiego? Zdarza się, że chcesz coś powiedzieć, ale brakuje Ci słów? Chcesz się uczyć, ale nie masz czasu, żeby iść na kurs językowy? Chcesz poprawić swój niemiecki, ale nie wiesz, jak to zrobić? Pomożemy!

Aplikacja przepisem na sukces

CareWork z przyjemnością informuje, że właśnie ruszamy z nowym pomysłem na samodzielną i zdalną naukę języka niemieckiego. Jest nim aplikacja językowa na smartfon lub tablet. Kurs obejmuje słówka i wyrażenia związane z codziennym życiem i z opieką nad osobami starszymi.

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji, musisz:

 1. Pracować dla CareWork,
 2. Mieć smartfon lub tablet z systemem operacyjnym iOS lub Android,
 3. Korzystać z internetu,
 4. Zgłosić się do naszego Działu Rekrutacji tel. 32 336 90 60.

Uwaga! Aplikacja dedykowana jest osobom, które dopiero zaczynają swoją naukę języka albo znają niemiecki na poziomie podstawowym lub średnim.

Dlaczego warto pobrać aplikację?

Aplikacja to prosty i skuteczny sposób na poznanie wielu nowych słów, a także utrwalenie swojej wiedzy. Dzięki aplikacji nie tylko dowiecie się, jak napisać dane słowo i co ono oznacza, ale także, jak prawidłowo je wymówić i zastosować w zdaniu. Będziecie mogli uczyć się samodzielnie oraz rywalizować ze sobą w wirtualnych pojedynkach.

Co najważniejsze – wszystko to zmieści się w kieszeni lub torebce, na smartfonie lub tablecie. Łatwa w obsłudze aplikacja językowa pozwoli na naukę w niemal dowolnym czasie i miejscu. Sami decydujecie kiedy i jak długo chcecie się uczyć. Dzięki nauce z aplikacją „więcej słówek” nie będzie równało się „więcej kucia”.

Aplikacja umożliwia przyswojenie ok. 300 słówek najbardziej przydatnych w codziennej pracy opiekunki osób starszych w Niemczech. Autorzy aplikacji zdecydowali się tylko na te słówka, które rzeczywiście są potrzebne w komunikowaniu się z osobą starszą i jej rodziną.

Wszystkie słówka zostały podzielone na następujące kategorie:

 1. Putzen, Waschschen, Aufräumen
 2. Einkaufen und Besorgungen
 3. Essen und Trinken
 4. Küche und Kochen
 5. Wohnung und Räume
 6. Gegenstände, Einrichtung, Möbel
 7. Hobbys, Freizeit, Bewegung
 8. Verwandtschaft, Familie, Freunde
 9. Betreuung, Mobilität
 10. Tagesablauf, Zeitangaben
 11. Wetter, Natur, Orte
 12. Leben und Ereignisse
 13. Körper
 14. Kleidung
 15. Badezimmer
 16. Alltagshilfen
 17. Hilfe im Alltag

Korzystanie z aplikacji przyniesie Wam wymierne korzyści w pracy. Po przejściu całego kursu i osiągnięciu maksymalnej sumy 2745 punktów otrzymacie dyplom potwierdzający ukończenie kursu. Ponownie przejdziecie także rozmowę oceniającą Waszą znajomość języka niemieckiego, na podstawie której określane będzie Wasze wynagrodzenie za pracę.

Aby uzyskać wspomniane 2745 punktów należy:

 • zapoznać się ze wszystkimi słówkami ze wszystkich kategorii,
 • wypełnić wszystkie treningi proponowane przez aplikację,
 • powtórzyć wszystkie słówka ze wszystkich kategorii jeszcze raz.

W zależności od znajomości języka niemieckiego, zrealizowanie całego kursu zajmuje od 40 do 60 godzin zegarowych.

Pamiętajcie! Lepsza znajomość niemieckiego to mniejszy stres w czasie pracy, lepsza komunikacja z podopiecznym, większy wybór ofert i lepsze wynagrodzenie.

Jak to działa?

Bardzo prosto. Jeśli jesteś naszym opiekunem i masz smartfon lub tablet z dostępem do internetu, zgłoś się do naszego Działu Rekrutacji tel. 32 336 90 60. Po potwierdzeniu Twojej tożsamości prześlemy Ci SMSem link umożliwiający pobranie kursu. To dziecinnie proste, ale w razie jakichkolwiek problemów zawsze służymy pomocą!

Instrukcja pobrania aplikacji językowej