Potoczna opinia mówi, że praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana przez Niemców. Nie jest to sprawiedliwa ocena.

I na szczęście nie jest to prawda.

 

W pracy opiekunek i opiekunów liczą się oczywiście wynagrodzenia, ale równie ważne jest docenienie ich wysiłku i zaangażowania. Zwykłe dobre słowo na temat efektów, które przynosi praca opiekunek i opiekunów jest bardzo cenne. Na szczęście krzywdzące opinie na temat pracy w opiece nie zawsze się sprawdzają i dociera do nas wiele pozytywnych głosów.

Otrzymaliśmy dziś od rodziny naszego podopiecznego spontaniczną wiadomość dotyczącą pracy – nie opiekunki, ale naszego opiekuna. Wystarczyło 30 dni troskliwej, rzetelnej i wytrwałej pracy, żeby starszy pan wrócił do formy.

Jakie to miłe! Aż chce się pracować!

Dziękujemy Panu Krzysztofowi – kolejnej osobie, która swoją dobrą pracą buduje pozytywny wizerunek nie tylko CareWork, ale ogólnie opiekunek i opiekunów w Niemczech.

 

Praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana?

 

Pozytywna praca opiekunek i opiekunów

 

Hallo CareWork-Team,

Ihnen vielen Dank für Krzysztof. Wir hatten heute einen Termin bei der Hausärztin und die ist wirklich begeistert wie sich mein Vater erholt hat, d.h. wie er läuft und spricht. Das Gewicht hat sich jetzt bei 50 bzw. 51 kg eingespielt und bleibt konstant, nachdem es sich in der ersten Zeit durch die Wassertablette jeden Tag um 1 kg vermindert hat. Die Laborwerte sind gut und die Lunge ist frei. Wir selbst wissen, dass er sich wohl fühlt und gut mit Krzysztof zurecht kommt. Sie laufen viel mit dem Rollator und im Haus läuft er mittlerweile ohne Festhalten. Zur Dusche in den Keller sind wir immer zu zweit, aber auch das geht ohne Schwierigkeiten.

Auf jeden Fall sind wir sehr beruhigt und froh, dass Krzysztof so routiniert und aufmerksam ist. Unser Vater ist in den besten Händen und macht immer noch Fortschritte!

Wir haben immer noch einiges zu organisieren, aber es ist mittlerweile überschaubar.

Liebe Grüße

Ingrid L.

 

Dziękujemy za Krzysztofa. Dziś, w trakcie wizyty, usłyszeliśmy od lekarza, że ojciec jest wypoczęty i zregenerowany. Jego waga ustabilizowała się po wcześniejszych spadkach a wyniki są dobre. Zauważyliśmy, że ojciec dobrze czuje się w towarzystwie Krzysztofa i świetnie się z nim rozumie. Dużo spacerują za pomocą chodzika, dzięki czemu ojciec po domu zaczął poruszać się już samodzielnie, bez podpierania się. Nasz ojciec jest w dobrych rękach i z dnia na dzień robi postępy. Jesteśmy spokojni i zadowoleni z tego, że Pan Krzysztof jest taki zdyscyplinowany. Mamy jeszcze nadal dużo do zorganizowania, lecz teraz jest to znacznie łatwiejsze.

Pozdrawiam,

Ingrid L.

 

 

Pozdrawiamy Pana Krzysztofa, jego podopiecznego, wszystkie opiekunki i wszystkich opiekunów, którzy swoją codzienną pracą pokazują, co to znaczy być dobrym człowiekiem.

Pamiętajcie – dobro wraca!

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork